Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    December 2012
    Posturi
    50

    Implicit e-factura - modalitate de plata factura

    Buna ziua,

    Am transmis e-factura din program, iar clientul ma atentioneaza ca lui apare pe formularul validat de ANAF la ”modalitate de plata”- plata cu numerar.
    Acesta imi solicita modificare in ”plata cu ordin de plata” si sa retransmit e-factura.
    Imi puteti spune ce setare sa fac si unde?

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Jos langa scadenta aveti un butonel sagetica albastra, dati click acolo, se deschide o macheta si selectati la tip de plata ce doriti dvs.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am setat constanta Tip plata termene scadente implicit cu valoarae Ordin de plata pentru toti utilizatori care au acces in aceea firma insa cand culeg de la tastatura o factura la Tip plata este lasat liber, versiunea utilizata este 23.011/3 BDE este cumva un bug ca nu reuesc sa imi faca automat nici pentru un utilizator mai limitat dar nici pentru mine care intru cu master.

    Am sesizat asta ca am setat ca la listarea pe factura sa imi apara tipul de plata si era - adica nesetat nimic stiam ca eu cu manuta mea am setat in aceasta firma constanta tocmai ca sa nu mai trebuiasca ca utilizatorul sa intre si sa modifice manual aceasta valoare.73.constanta tip plata termene.jpg 72.termene scadente.jpg
    Ultima oara editat dealexadi; 14 February 2023 la 16:12

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Am testat, nu intampin nici o problema, apare corect ordin de plata. Daca dati click pe casuta, va apare lista cu tipurile de plata?

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Da imi apar aceste moduri le pot alege, insa nu le completeaza automat conform constantei. Daca intru in firma / IESIRI/facturi cand nu tine cont de constanta imi lasa liber ca si cum nu as avea constanta compeltata cu Ordin de Plata, pot sa le aleg doar manual nu le pune automat.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu pot reproduce situatia.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •