Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit Contract timp partial

    Am si eu o intrebare unde pot seta ca in cazul in care am un asemenea contract introdus in mentor ca la expirare sa nu mai completeze automat in pontaj zilele de lucru dupa data de expirare.

    Intreb asta pt ca m-am lovit de acesta problema si anume ca mi se completeaza automat in pontaj si perioada 15-30 a lunii in conditiile in care contractul este pe perioadata determinata si colega mea a uitat sa treaca in conitii de salarizare la dispozitie incetare contract si ultima zi lucrata, el fiind in revisal inchis (care revisal e in softul de la itm, deci separat de mentor) si la o verificare am sesizat ca a plecat chiar si statul spre client, bine l=am refacut nu era inca platit statul dar as vrea sa evit aceste pontaje mai ales ca e un contract pe perioada determinata deci ar trebui sa nu poate fi pontat in afara perioadei de valabilitate a lui ca si la anagajare., sau macar sa imi dea o averitzare ca salariatul x e pontat in afara perioadei de angajare.
    Multumesc anticipat pentru ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Codul nostru se uita la casuta cu ultima zi lucrata din conditii salarizare nu la data Pana la de la determinata. Acum, ca mod de lucru, poate se invata operatorii sa completeze ambele casute inca de la inceput, ca atunci cand se ajunge in luna cu pricina si se face pontajul, programul sa nu mai completeze dupa ziua respectiva.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspuns, il voi trece in proceduri ca e un mod practic de lucru, aceste mici artificii ne ajuta sa fim mai eficienti.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •