Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Adeverinta salariat

    Am si eu o nelamurire legata de adeverinat de salariat emisa din modulul declaratii /adeverinte/Salariat si anume data pe care o completeaza la randul: incepand cu date de............ o peria din fisa personal sau din contractul de munca care este activ, de ce intreb pentru ca am un salariat care are 2 contracte unul din 2009 inchis in 2017 si altul deschis acuma in 2022 si imi arata ca data ciudat, din 2009 lucru care este incorect eu avand contrat valabil cu acest salariat din 2022 cum pot modifica sa fie corect?

    Multumesc, anticipat pentru raspuns

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Prima mea intrebare ar fi: ati folosit aceeasi pozitie in nomenclator personal sau aveti doua pozitii? Dar in conditii de salarizare?

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    In nomenclator exista o singura pozitie adica un singur ION ION cu CNP, in conditii salariazare exista 2 ctr diferite cu 2 marci diferite.

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Nici o idee de cum as putea modifica in cazul de fata?

  5. #5
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Adeverintele din modulul Declaratii preiau data angajarii din Fisa personal. Ar trebui sa aveti o alta pozitie si in Fisa personal pentru cel de al doilea contract pentru avea informatiile corecte si in adeverinta.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Asta e o gluma buna, de ce as incarca nomenclatorul de personal cu sute de inregistrari fantoma, da am scris corect fantoma ca de fapt este acelasi om, e ca si cum in loc sa am un furnizor si 100 de facturi, programul zice sa am 100 de furnizori si 100 de facturi chiar daca el este acelasi. Este un non sens, in nomenclator logic e sa il dublezi doar daca are 2 contracte in acelasi timp, in rest e degeaba.
    Deci in cazul de fata cu toate ca exista datele in soft, voi muncii sa ofer adeverinte extra ca am ales cum e si normal sa existe o inregistrare in nomenclator nu 2, ca omul este acelasi contractul difera.

    Si daca am situatii mai ciudate angajati ventiloar cum le spun eu la cei care muncesc punctual pe proiect 2-3 luni dupa care pleaca in alta parte peste alte cateva luni iara vine iara 2-3 luni de munca si asa in poate avea si 10 contracte intr-o firma sa de ce as alege sa am 10 ION ION cu acelasi CNP in nomenclator cand el este ION ION unic?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •