Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9

Thread: Angajare NON UE

  1. #1
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    69

    Implicit Angajare NON UE

    Buna ziua ,
    Am un angajat din Turcia care are la momentul acesta doar Aviz de munca, iar D112 imi da eroare.Cum pot rezolva situatia ?
    Multumesc,
    Georgiana

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 515

    Implicit

    Ce eroare? Combinatia fericita pana se inregistreaza la noi si primesc cnp ar fi cea din imaginea alaturata strain.jpg

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Am si eu cam aceeasi situatie niste angajati din egipt insa am setat aceea combinatie de mai sus am scapat de toate erorile mai putin de asta:
    E: asigurat (17) [idAsig = 17]
    eroare atribut: cnpAsig: CNP invalid ('A30095714')
    Am o sansa sa evit sa scap de ea, tot asa am doar aviz de munca inca nu au primit NIF urmeaza sa apara cand nu se stie ca doar asa e cand se lucra la stat nu conteaza ca noi trebuie sa lucram in termene ei nu am asa ceva.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 515

    Implicit

    Viteza lor, viteza noastra....cred ca nici nu mai e cazul sa discutam. Au ritmul lor. Eu am mai sfatuit clientii (asa pe persoana fizica nu ca reprezentant al softului) sa bage un cnp acolo cum ar fi, sau sa nu ii bage deloc ca oricum trebuie rectificative dupa.

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc mult pt idee, constient ca o sa am de facut rectificative, se pare ca trebuie sa inventez niste cnp ca fara sa scriu nimic ii da in momenclator o atentionare ca nu am toate pozitiile din cnp angajatului si ii dau ok ce ma duce intr-o eroare master, cnp dublat la persoane in interetinere si aici daca ii dau ok nu trece mai depararte ca imi da eroare., exista o sansa sa scap de acesta eroare fara sa am trecut un cnp?

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 515

    Implicit

    Codul nu permite inregistrarea fara cnp.

  7. #7
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspunsuri, eram cam sigur ca nu permite , ramane varianta sa trimit declaratia fara ei si cand vin cnp-urile sa ii prind in declaratie.

    ps: este chiar normal sa nu permita ca pe urma la declaratii e jale plang eu, ca utilizatorii sunt comozi si uita sa puna pe urma cnp.
    Ultima oara editat dealexadi; 21 October 2022 la 14:53 Motiv: adaugat ps

  8. #8
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    69

    Implicit

    Buna ziua ,
    Chiar daca am selectat " lucratori transfrontalieri " am eraore
    E: asigurat (17) [idAsig = 17]
    eroare atribut: cnpAsig: CNP invalid ('A30095714')

    Pe viitor poate se regleaza aceasta eroare .

  9. #9
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Eu am ales varianta sa export asa 112 si am sters acei angajati, pe urma am facut modificarile de sume plus am modificat nr de salariati de la pensie si asta este am lipsa angajatii aceea din 112 si voi depune asa, cand apare acel nif o sa le pun si asta este rectificativa

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •