Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 11

Thread: help

  1. #1
    Data inscrierii
    September 2020
    Posturi
    21

    Implicit help

    A: asigurat (7) [idAsig = 7]
    atentionare regula: S9c4: pentru contractele cu timp intreg/ contractele cu venit> sal min trebuie sa selectati 0-nu e cazul

    salariatul are zile de concediu medical in luna...asta e singura diferenta fata de ceilalti..

  2. #2
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Buna ziua! Pana apare un nou exe puteti sterge din xml campurile asigExc si motivExc pentru salariatul respectiv pentru a scapa de atentionare.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexandraD Vezi Post
    Buna ziua! Pana apare un nou exe puteti sterge din xml campurile asigExc si motivExc pentru salariatul respectiv pentru a scapa de atentionare.
    Primesc si eu aceeasi eroare, pentru accident de munca,nu a fost ezolvata? (versiune 22.121)

    Multumesc.

  4. #4
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Aveti eroare sau atentionare? Majoritatea cazurilor in care aparea aceasta eroare/atentionare au fost rezolvate.

  5. #5
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexandraD Vezi Post
    Aveti eroare sau atentionare? Majoritatea cazurilor in care aparea aceasta eroare/atentionare au fost rezolvate.
    atentionare regula: S9c4: pentru contractele cu timp intreg/ contractele cu venit> sal min trebuie sa selectati 0-nu e cazul

  6. #6
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    puteti da mai multe detalii despre cazul pe care il aveti? sau eventual sa luati legatura cu distribuitorul dumneavoastra sa ii prezentati situatia

  7. #7
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Aceeasi eroare o am asi eu:
    atentionare regula: S9c4: pentru contractele cu timp intreg/ contractele cu venit> sal min trebuie sa selectati 0-nu e cazul

    Cazul de fata salariata are contract de maunca deschis in 14.02.2023 pleaca cu 13.03.2023
    si cum viata bate filmul s-a razgandit si are un nou contract de munca cu 14.03.2023 care se incahide cu 23.03.2023
    Am in nomenclatorul de personal creeate doua persoane una cu marca 147 si una cu marca 151

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Cum e atentionare, va sfatuiesc sa depuneti asa. Nici dupa atata timp nu avem inca clarificari legate de validari in aceasta situatie. O parte din situatii le-am rezolvat, alta parte a ramas neclara.

  9. #9
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns. La mine la procedura pt atentinare este doar ca sa ma traga colegii de mana (ca de depus se depune ca si cum nu ar exista) si eu sa o spun mai deparete pentru a se stii de ele ca sunt constient ca viata bate filmul ca sa zic asa si de multe ori la testare nu se poate avea in vedere asa multe cazuri ca in viata reala.

  10. #10
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Salariat cu salariu minim, are cei 200 lei de la faimoasa oug, acum are si medical in luna (2671sal realizat, medical 494 pt 4 zile total salariu 3305) si imi da atentionarea, voi depune asa daca este nu-i bai, dar poate e un caz care a scapat la programare

    A: asigurat (2) [idAsig = 2]
    atentionare regula: S9c4: pentru contractele cu timp intreg/ contractele cu venit> sal min trebuie sa selectati 0-nu e cazul

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •