Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    25

    Implicit Eroare D 112 august

    Buna ziua, am un salariat cu 8 ore, sal 2550, are 2 zile medical, in pontaj apare cu suspendat - 2, activ - 20, din baza de calcul a medicalului are 1 luna cu 4 ore, dar program integral, la final a iesit un brut putin mai mic de 2550 (corect) la configurare salariat am pus bifa cu plata taxe la baza minima, totusi cand intocmesc declaratia primesc mesaj de eroare pe care il atasez, mentionez ca am ultima versiune de declaratii -4, ultima la Mentor
    E: asigurat (2) [idAsig = 2] sectiune asiguratB2 (1)
    eroare regula: S51P: Daca asigExc = 2 atunci B2_5P sau B2_6P sau B2_7P = 2318
    A: asigurat (2) [idAsig = 2]
    atentionare regula: S9c4: pentru contractele cu timp intreg/ contractele cu venit> sal min trebuie sa selectati 0-nu e cazul
    Unde gresesc?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    In cazul angajatului cu concediului medical cu zile suspendate nu ar trebui sa se ia in calcul decat salariul realizat si zilele lucrate, deci probabil ar trebui sa scoateti bifa. Va cere si atentionarea sa aveti 0 nu e cazul.

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    25

    Implicit

    Multumesc, am scos bifa si am ramas doar cu atentionarea, am putut sa o depun asa. Speram la vremuri mai bune

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •