Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12
  1. #1
    Data inscrierii
    September 2022
    Posturi
    8

    Implicit Eroare D112 august

    Buna ziua,

    La generarea d112 pentru luna august am primit urmatoarea eroare:

    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare atribut: A_13P: atribut necunoscut ('A_13P') in namespace='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declarat ie:v6'
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare atribut: A_14P: atribut necunoscut ('A_14P') in namespace='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declarat ie:v6'
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare atribut: A_11P: atribut necunoscut ('A_11P') in namespace='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declarat ie:v6'
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare atribut: A_12P: atribut necunoscut ('A_12P') in namespace='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declarat ie:v6'
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare atribut: A_14D: atribut necunoscut ('A_14D') in namespace='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declarat ie:v6'
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare atribut: A_12D: atribut necunoscut ('A_12D') in namespace='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declarat ie:v6'

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Aveti ultima versiune la declaratii? Sunt campuri pentru cei care au contributii la baza minima.

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2022
    Posturi
    8

    Implicit

    Am rezolvat. Problema era Dukintegratorul care nu-si facea update.

    Multumesc.

    Zi faina!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2020
    Posturi
    21

    Implicit

    Buna ziua. Incerc sa fac declaratia pentru o societate cu un singur salariat cu part-time (are contract de munca de baza la alta societate). La validarea acesteia cu DUK imi da o eroare si nu stiu ce sa modific. Este vorba de:
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: S9c1: pentru contractele partiale cu venit (A_13= 800 ) < 2550 raportat la NZL ( 2550) trebuie sa selectati 1- exceptat sau 2 - neexceptat

    Unde trebuie sa modific sa pot valida declaratia?

    Multumesc anticipat, Irina Tite.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Aveti bifa de baza mimina in conditii salarizare pe tabul Contributii bifa baza minima.png

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2020
    Posturi
    21

    Implicit

    Daca bifez acolo nu imi calculeaza contributiile la baza minima? Dupa cum am spus, salariatul are contract cu 8 ore la alta societate, deci nu ar trebui sa ii calculez contributiile la salariul minim.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Bifa nu este neaparat de pus pe da, se pune pe da sau nu in functie de nevoile fiecaruia. Acel exceptat sau nu de aici vine, pe firma dvs poate fi goala casuta ca in imagine si atunci nu e nici o valoare de fapt.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2020
    Posturi
    21

    Implicit

    Chiar nu stiu cum sa rezolv. Orice as face imi da aceeasi eroare. Am apasat si bifa aia si aceeasi eroare imi da.

    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: S9c1: pentru contractele partiale cu venit (A_13= 800 ) < 2550 raportat la NZL ( 2550) trebuie sa selectati 1- exceptat sau 2 - neexceptat

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Ati pus bifa, dar totusi nu o vede ca bifata. Ati dat recalcul dupa? Nu vede programul conditiile pentru care ar fi exceptat sau nu. Nu mai stiu ce sa va zic sa verificati, ar trebui sa vad pe baza de date si de asta va recomand sa luati legatura cu distribuitorul dvs.

  10. #10
    Data inscrierii
    August 2023
    Posturi
    13

    Implicit

    Am aceeasi eroare si la modului Declaratii v. 23.101/1

    E: asigurat (5) [idAsig = 5] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: S9c2.1: pentru contractele cu venit (A_13= 538 ) < 3100 raportat la NZL ( 563) trebuie sa selectati 1- exceptat sau 2 - neexceptat

    Angajat in octombrie 2023, cu minim pe economie de 3300 lei, cu cei 200 lei scutiti, norma intreaga. Lucreaza 3 zile din cele 4 ramase din luna angajarii. In Pontaj, la ziua a patra i-am pus Invoire, dar tot imi apare aceasta eroare la generarea D112. Valoarea 563 lei este fara cei 200 lei scutiti, iar valoarea 538 este cu acea scutire (proportionala la zilele lucrate).

    Ati gasit o solutie?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •