Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4

Thread: eroare D112

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    216

    Implicit eroare D112

    Buna ziua,
    Am depus o declaratie initiala la 112 pe august 2022 si imi da urmatoarea eroare de validare:
    Au fost identificate următoarele ERORI:
    E: angajator (1)
    eroare regula: R_MULTI_INIT: A mai fost depusa o declaratie initiala valida pentru aceeasi perioada

    nu inteleg de la ce poate fi...ca eu nu am depus nici o declaratie initiala.
    Multumesc

    ce ar trebuii sa fac?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Nu sunt prea priceputa cand vine vorba de anaf si de mesajele lor, dar daca as fi in locul dvs as depune o decl 112 cu bifa de rectificativa ca sa fiti sigura ca este cea corecta.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Exact asa as face si eu, daca initiala zice ca exista cu toate ca eu nu o am, as depune rectificativa si asa am rectificativa care stiu ca este corecta.

    La declaratia initiala daca vreti sa vedeti nr, cereti o fisa si acolo vedeti sub ce numar apare, dupac e aveti nr cereti un duplicat din spv si o sa vedeti ce apare in declaratia initiala.

    Am intanlit situatii foarte ciudate la ei, de exemplu am avut caz in care s-a inversat o cifra in codul fiscal si in mod normal trebuisa a am eroare ca nu corespunde semantura, nu este aferenta acelui cod de identificare, insa eu am recipisa ca este corecta. iar declaratia pt codul respectiv a ramas nedepusa, gasita lipsa pe fisa si toata nebunia aferenta.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    216

    Implicit

    Multumesc....am inteles

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •