Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Preluare sume in D112

    Buna ziua

    Firma fara facilitati, am un angajat cu Part-time, 5 ore
    Am facut calcul salarii cu WMESalarii 22.081_4 (directorul FTP zice ca e 22.081_3), am refacut calculul salarii cu Mentor 22.081.3 (din test)
    Problema e aceeasi, sumele de diferenta contributii, platite de angajator, sunt calculate, apar pe liste, dar nu sunt preluate in D112

    E: validari globale
    Creanta 60.CAS suportat de angajator/ platitorul de venit (art.146 alin.(5^6) din CF)
    eroare regula: A21.60: (pt. codOblig=458 lipsa) suma introdusa (0) = suma calculata conform regulii (239)
    E: validari globale
    Creanta 61.CASS suportat de angajator/ platitorul de venit (art.168 alin.(6^1) din CF)
    eroare regula: A21.61: (pt. codOblig=459 lipsa) suma introdusa (0) = suma calculata conform regulii (96)

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 524

    Implicit

    Dupa cum am spus si in postarea anterioara, este setat corect vectorul fiscal in declaratii? Cele doua au bifa ca sa fie aduse? Ca nu am avut nici un caz pana acum in care ele sa fie bifate si sa nu aduca sumele (meniul salarii/vector fiscal din declaratii)

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Nicaieri in documentatie nu zice nimic de cele 2 bife (meniul salarii/vector fiscal din declaratii)
    Era recomandat sa se puna o atentionare (eu nu am folosit niciodata meniul respectiv in 10 ani) ;
    sau sa fie initializate cu bifa, cred ca era mai recomadat ( dar de ce sa usuram munca altora, sa caute ...)

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •