Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    14

    Implicit Eroare 112 - cod indemnizatie 92

    Buna ziua,
    Am un angajat care are concediu medical cod 92, pe statul de plata taxele le calculeaza bine, dar cand fac declaratia nu imi preia sumele la impozit si Cam. Am dat verificari si am verificat cume ste configurata indemnizatia si este bine.

  2. #2
    Data inscrierii
    August 2012
    Posturi
    38

    Implicit

    Buna, si eu primesc o eroare la declaratie. In program calculeaza bine Cam, dar in declaratie nu preia suma.
    Creanta 46. Contributia asiguratorie pentru munca
    atentionare regula: A21.46: (pt. codOblig=480 lipsa) suma introdusa (0) = suma calculata conform regulii (68)

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2022
    Posturi
    8

    Implicit

    E: asigurat (108) [idAsig = 108] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: S9c1: pentru contractele partiale cu venit (A_13= 1270 ) < 2550 raportat la NZL ( 2550) trebuie sa selectati 1- exceptat sau 2 - neexceptat
    E: asigurat (175) [idAsig = 175] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: S9c1: pentru contractele partiale cu venit (A_13= 136 ) < 2550 raportat la NZL ( 927) trebuie sa selectati 1- exceptat sau 2 - neexceptat
    A: validari globale
    Baza CAM - mod calcul eronat
    atentionare regula: A91a: _C4_baza ('lipsa') = C4_baza calculat conform regulii (46102)
    A: validari globale
    Baza CAM constructii - mod calcul eronat
    atentionare regula: A91c: _C5_baza (46102) = 0


    asta e eroarea mea la declaratie.

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    61

    Implicit

    Buna ziua, verificati sa aveti cel putin versiunea 081/3 la mentor si declaratii.

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    61

    Implicit

    Spuneti-mi va rog daca aveti firma cu facilitati si va incadrati peste plafon?

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 524

    Implicit

    SUnt unele cazuri care necesita modificari de cod din partea noastra, de ex combinatia cu tichete de masa pentru cei cu part time, vom scoate probabil astazi exe nou.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    14

    Implicit

    F: asigurat (3) [idAsig = 3]
    eroare structura: sectiunea 'asiguratB2' este gresit pozitionata sau lipsesc sectiuni anterioare obligatorii
    Nu este firma cu facilitati.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 524

    Implicit

    Poate fi versiune incorecta, poate fi salar minim gresit pentru angajat in medical (adica nu cel pt studii superioare).....

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •