Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    18

    Implicit Preluare sume eronate D112

    Buna ziua,

    Incerc sa fac D112 la luna august, insa observ ca sumele aferente contributiilor preluate in D112 sunt mai mici decat cele din conditii de salarizare (diferentele corespund CAS si CASS-ului suportat de angajator). Imi puteti confirma daca va fi lansata o noua versiune a D112, sau este o eroare ce poate fi remediata din setarile programului,

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Debia au publicat proiectul pentru varianta 112 part time, nu am scos versiune. Oricum pana nu publica anaf si soft j nu aveti ce face cu versiunea noastra.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Debia au publicat proiectul pentru varianta 112 part time, nu am scos versiune. Oricum pana nu publica anaf si soft j nu aveti ce face cu versiunea noastra.
    La Versiunea 22.091_2 de declaratii, nu aduce diferenta de contributii in D112,
    La firma fara facilitati, la contract part-time, sumele sunt calculate, apar in liste, dar programul de declaratii nu preia sumele pentru a fi declarate

    Calcul salarii cu WMESalari 22.081.4, dupa care refacut calcul cu Mentor 22.081.3 (cel din test), Declarati10.exe 22.091.2

    Mai trebuie altceva?

    Multumesc

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Eu am verificat acum, duce ok contributiile vector fiscal.png
    Verificati vectorul fiscal din declaratii, poate nu sunt bifate cele doua

  5. #5
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Eu am verificat acum, duce ok contributiile vector fiscal.png
    Verificati vectorul fiscal din declaratii, poate nu sunt bifate cele doua
    Si cum ajung cele 2 contributii 458; 459 in programul de declaratii, ca nu imi apar pozitiile respective in Declaratie

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •