Pagina 6 din 16 PrimulPrimul ... 45678 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 51 la 60 din 159

Thread: Erori mentor

  1. #51
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am un import la care nu imi arata in jurnat tva, imi arata valoare totala si atata, dar nu baza si tva, am intrat in el era la tax code zero, salvez din nou si imi pune tax code mai putin la 2 linii si acuma imi arta in jurnal toate pozitile mai putin cele 2 fara tax code. Cand intru pe produsul respectiv imi da eroare in articole [TSearchForm]! Master, Obiect neinitializat!!! , atasat alaturat si poza cu eroarea. eroare obiect neinitializat.jpeg Ce anume sa verific ca sa scap de acest obiect neinitizlicat in import ca sa imi arate si in jurnal toate valorile.

  2. #52
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    ce versiune aveti?

  3. #53
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    ultima 23.061/6 bde

  4. #54
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu prea am mai avut erori cu obiect neinitializat pe ultimele versiuni. Cred ca ar trebui sa ajunga la mine o salvare de luna, cu detalii legate de factura pe care se intampla, sa vad daca o prind si eu.

  5. #55
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am trimis pe transfer baza, este vorba de import factura 170723, i-am atasat codurile la cele 2 produse in saft, cum era eroare avand codurile zero am intrat pe produsul respectiv am dat click cu mouseul, s-a deschis fereastra de articole si cand dau dublu clic sa realeg articolul da mesajul de eroare in facturile normale merge insa in facturile de import da eroarea, cred ca de aici si eroarea cu obiectul neinitializat. este baza noua rupta dintr-o baza mai veche cu 01.01.2023 si la care sunt si erorile cu refacerea de carnete la documentele de vanzare si nirur si compensari.
    Am verificat si pe o baza din cele ale mele si acelasi comportament, la facturi de intrare pot modifica, dar la import este mesaj de eroare obiect neinitializat, si ca sa pot face modificarea trebie sa selectez un alt produs dupa care sa ma intorc la vechiul produs, etc.

    A durat mai mult, ca nu este la mine baza ci la client si a trebuit sa ma conectez la el sa iau arhiva.

  6. #56
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ok, am primit, am reprodus. Rezolvam

  7. #57
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, ok asteptam urmatoarele versiuni care sa rezolve bugul.

  8. #58
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    In macheta de iesiri cand aleg din plusul albastru Generare pozitii in rosu imi deschide macheta aleg factura si in fereastra de produse butonul de ok nu se vede bine e partial, atasez poza 94. Buton facturi in rosu iesiri.jpg
    In macheta de bonuri de consum cand aleg din plusul albastru Import articole de pe tranzatii diverse / Intrari pe Factura am acelasi comportament ca mai sus, butonul de ok nu se vede bine deloc, atasez poza 95. consum prin intrari factura.jpg

  9. #59
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Pe bonuri de consum chiar si facturi pe import articole am prins problema, doar ca pe generare pozitii in rosu nu reproduc. Dar il rog pe colegul de la programare sa se uite oricum si acolo

  10. #60
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Buna dimineata,
    Multumesc pentru raspuns, acuma lucrand cu ele am sesizat ca la facturile de iesire in lei nu face, doar la facturile de iesire in valuta apare problema, ieri se pare ca mi-a scapat acest mici amanunt, dar astazi cu mintea mai linistata am vazut acest detaliu.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •