Pagina 5 din 16 PrimulPrimul ... 3456715 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 41 la 50 din 159

Thread: Erori mentor

  1. #41
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu urmataoare eroare cand dau adauga la un delegat in facturile de iesire: 93.eroare delegati.jpgstie cineva cum pot scapa de eroare?


    PS: ceva noutati cu eroarea de la seriile din ruperea firma?

  2. #42
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Pe ce versiune aveti eroarea?

  3. #43
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    23061/6 bde

  4. #44
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Cum am aceeasi versiune si nu am eroarea, poate ar trebui sa dati o verificare de structuri completa (toata firma, data, new)

  5. #45
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspuns, a mers cu cele 3 verificari, ciudat ca stiu ca rulasem la instalarea cu kitul 23061/2 direct pe toata baza verificarea de structuri, se pare ca ceva nu i-a placut la aceasta firma din baza, rulat acuma si totul este ok.

  6. #46
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Se da urmatoarea situatie: un aviz in decembrie 2022 prins pe 628, pentru a afecta cheltuiala in 2022 fiind impozit pe profit, in ianuarie 2023 vin si fac o factura la aviz si face evident nota contabila de 408 la 401 este fara tva insa cand generez declaratia d406 (saft) imi zice ca nu are acountid ceea ce este corect se pare ca ceva nu ii place programului la o asemenea operatiunie, atasez pozele cu initializare eroare 4.jpg poza cu factura la aviz eroare 3.jpg poza cu eroarea din d406 eroare 1.jpg si lipsa acount id in d406 eroare 2.jpg aici se pare ca se pierde ceva ca nu stie ce cont sa treaca, cu toate ca in articolul respectiv exista contul 628.01, insa din cauza de nota contabila 408=401 cred ca nu stie ce cont sa treaca. Cum se rezolva aceasta eroarea ca sa pot depune declaratia ca este singura eroare care o mai am.

  7. #47
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Firma rupta?
    Daca arata asa cand dati click pe butonul de saft de pe factura Screenshot_14.jpg , verificati asocierea conturilor si dupa ce o refaceti rulati in service /intretinere/Saft verificare taxcode. Ar trebui sa se refaca totul.

  8. #48
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc de raspuns, este firma aceea rupta. Am rulat din intretinere/saft verificare taxcode si cand ma duc in factura are aceelasi ignore la cont, insa in fereasta din verificare taxcode imi arata niste facturi la avize de la clienti. Asocierea de conturi este ok, pt siguranta am reluat inca o data asocierea automata.

  9. #49
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Puteti incerca daca sunt doar cateva facturi, sa faceti asocierea manual. Din macheta pe care am folosit-o eu pt print screen, dati click pe casuta si faceti asocierea cu contul.

  10. #50
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Sunt doar 2 facturi de furnizori si 6-7 facturi de clienti, le voi face manual, cred ca se incurca din cauza ca nu stie ce cont sa puna pt ca articolul contabil al facturi este 408 la 401 si normal ar trebui sa puna 408 ca pe aviz pune 628 si sa nu dubleze cheltuiala/ venitul depinde cum este furnizor sau client.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •