Pagina 2 din 16 PrimulPrimul 123412 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 159

Thread: Erori mentor

  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Butonul de print a disparut si din macheta "Diminuare de stoc"
    Multumesc.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Da, e aceeasi macheta ca la transferuri. Am rezolvat, vom pune exe. Se rezolva pe transfer, diminuari, monetare precum si pe listarea certificatelor pe facturi

  3. #13
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Aseara am instalat si eu noua versiune pentru declaratii si anume 22.0911/4BDE pentru a putea face declaratiile 112 astazi ma apuc muncitoreste de treaba. Deschid declaratile imi cere sa rulez verificare structuri rulez fac declaratia totul este ok insa supriza, schimb firma fara nici o eroarea insa cand dau pe diverse verificare structuri ce sa vezi imi da acces interzis pe aceae firma daca ii dau Da iese de aici si nu am cum sa fac declaratia 112 ca imi cere ruleaza verificare structuri daca insa dau pe NU ma scoate din programul de declaratii si imi apare si un run time error, epopea continua asa la fiecare firma si nu vorbesdc de 1-2 declaratii 112 inmultiti totul cu un numar cuprins intre 10 si 99 undeva mai mult de jumatate si asa am devernit ventilator, acuma e cam frig, ca sa am nevoie de asa ceva, sper sa se rezolve la urmatoarea versiune, atasez alaturat si 2 imagini: 52.acces interzis declaratii.jpg 53. run time error.jpg
    Ultima oara editat dealexadi; 21 October 2022 la 11:08

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Sa inteleg ca daca schimbati firma la verificare structuri da eroarea si daca intrati iar si dati verif nu mai da?

  5. #15
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    intru in firma, dau verificare structuri fac declaratia, ca sa schimb firma trebuie sa inchid declaratiile si sa intru din nou ca altfel daca schimb cu buntoul firma de mai sus primesc acces interzis cand intru in diverse verificare structuri. Si logat sunt cu master, tip utilizator de TS administrator.

    PS: Cum colegele mele nu au nevoie de declaratii am facut un test, am rulat cu un alt utilizator doar verificare strucrura si cu altul in urma lui declaratia 112 nici o eroare, deci problema este ca dupa ce rulez verificare structuri fac si declaratia aici se intampla ceva si imi da eroarea.
    Ultima oara editat dealexadi; 21 October 2022 la 11:25 Motiv: adaugat ps

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Sunteti logat si in mentor in acelasi timp?

  7. #17
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Logat doar in declaratii.

  8. #18
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Sambata am facut update la ultimaversiune 22.091/6 la una din cele doua baze cu care lucrez (ele sunt pe pc diferite cu licente diferite deci nu au nici o legatura una cu alta) si dupa ce am tot lucrat ma trezesc ca la salvarea unui monetar imi spune ca am cont contabil lipsa, verific nici o eroare, articolul era perfect configurat in monetatul 79 era ok in monetarul 80 imi zice eroare, am iesit din mentor si imi da run time error, dupa care m-am logat din nou si totul a fost ok mi-au aparut din nou in configurarile, in acelasi timp mai daca prind o incasare prin bon de casa, la 2-3 monetare nu imi mai vede bonul introdus si ca sa il vad imi tr sa fac refacere solduri stocuri. (intram in casa facem incasarea, faceam si bonul respectiv, fara sa il trimit la casa de marcat, dupa care mergeam in mometare si il importam in monetar, cam asta e procedura de lucru si am avut cele 2 erori)

  9. #19
    Data inscrierii
    August 2018
    Posturi
    29

    Implicit

    Ascunderea meniului cu aparitia mesajului de Acces Neautorizat survine dupa rularea din Service a optiunii de Deblocare acces , deoarece presupun ca sterge din utilizatorii activi toti utilizatorii inclusiv Master cu care sunt logat in momentul respectiv.

  10. #20
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Buna ziua! Desi am urmat pasii pe care i-ati scris eu nu am reusit sa prind vreo eroare...

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •