Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 159

Thread: Erori mentor

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Citat Original a fost postat de mivalgroup Vezi Post
    Buna ziua,
    pe ultima varianta 24.011/1 cand se modifica cantitatea pe o factura de iesire apar stocuri negative.
    De asemenea la modificarea unei factura de iesiire, din cand in cand, se tripleaza valoarea facturii.
    Nu am reusit sa reproduc mereu situatia. dar de 10 ori pe zi trebuie sa dau refacere stocuri/solduri pentru remedierea problemelor.
    De asemenea produce stocuri negative chiar daca factura este neoperata.

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Buna dimineata, multumesc pentru raspuns, ca e pe facturi sau pe avize e tot acelasi lucru cum e mai usor de rezolvat in soft.

    Am si eu o intrebare, vreau sa mut centralizat efactura dintr-un folder de la nivel de utilizator la nivel centralizat, am un utilizator care a trimis deja 7-8 facturi pentru o firma, la aceea firma cum e mai bine sa i le las asa sau pot sa ii schimb calea de lucru intr-un nou folder, si acolo in noul folder sa ii aduc si datele vechi?
    Multumesc anticipat pentru ajutor.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    65

    Implicit

    Buna ziua,
    Se poate schimba calea directorului de salvare in format electronic.
    Incepand cu ultima versiune de mentor 24.011/3 a fost creata posibilitatea vizualizarii XML-ului eFactura cu status nefinalizat in cazul schimbarii caii directorului din constanta.

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna ziua,cum pot rezolva eroarea din atasament?419930996_909087353950112_4075225985420431717_n _11zon.jpg

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    Nu e eroare, e o atentionare, e de la rotunjirile de la efactura. Va spune si acolo, diferente ignorate. Deci ignorati si dvs mesajul

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Deci nu am cum sa evit mesajul,e deranjant ca tot apare.
    Bine macar ca nu e eroare.Va multumesc pentru raspuns.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •