Pagina 11 din 16 PrimulPrimul ... 910111213 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 101 la 110 din 159

Thread: Erori mentor

  1. #101
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ati pus pentru efactura bifa de jos cu .00? Mesajul de obicei mai apare cand sunt corectii de la rotunjiri.
    Ultima oara editat deIrina; 05 January 2024 la 12:57

  2. #102
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Da bifa este pusa, am verificat si cu bifa si fara. cu bifa am 2 zecimale fara ea am 4 si banuiesc ca mesajul e ca face recalcularea la 2 de la 4. Multumesc pentru raspuns.

  3. #103
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Poate ar fi bine sa imi dati datele exacte de la valorile de pe factura, sa incerc sa reproduc sa vad ca nu e o problema.

  4. #104
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexadi Vezi Post
    Am si eu urmatoarul mesaj si nu imi dau seama ce anume face sa aiba difrenta, am ultima versiunea de mentor rulata full cu verificare si de stucturi si de consntante dar cu primul kit, cand a aparut noul kit, am luat exe doar si l-am inlocuit. Ce ma face sa intreb este acea diferenta pe linia de tva, ca in rest e ok. Multumesc anticipat pentru ajutor.

    factura nr .... /05.01.2024
    corectie valori line dubioasa
    diferenta valoarea :0
    diferenta tva: 40.32
    Diferentele ignrate

    atasat si poza cu atentionarea. Atasament 1474

    Eroare apare la doar partenerii cu tva la incasare ( cel putin in cazul meu).
    Daca firma nu are tva la incasare, apare mesajul pe intrarile de marfa de la partenerii care au tva la incasare.
    Daca firma are tva la incasa, apare mesajul pe facturile de iesire, indiferent de partener.
    Diferenta de tva, din imagine, corespunde cu tva-ul din factura respectiva.

  5. #105
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu o eroare referitoare le seriile de facturi si anume:
    Utilizatorul foloseste in 2023 o serie sa zicem ABC 2023 cu ultimul nr in 1074
    Saptamana trecuta pe 3 ianuarie am amulat seria incepand cu data de 01.01.2024
    Vineri pe 5 si ieri pe 8 utlizatorul meu nu fu atent si a uitat sa schimbe seria asa ca atunci cand a facturat a putut folosii seria ABC 2023 si nr 1075
    Cum sa fac sa nu mai patesc asa ceva, ca evident ca nu pot intra eu in toti utilizatorii sa le schimb seriile, si cum le trec inactive ar trebui sa ii oblige sa le schimbe sa nu le dea voie sa salveze.
    Multumesc pentru raspuns.

  6. #106
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu o intreabare, am 2 facturi din 27 decembrie intracomunitare din Polonia, acuma vine marfa si trebuie sa le faca colega cod UIT prin efactura, toate bune si frumoase insa in Iesiri facturi in asteptare nu apare posiblitatea de generare, Care e procedura de lucru acuma ca facturile trebuiesc declarate in decontul lunii decembrie, marfa vine in ianuarie, iar UIT trebuie facut acuma.

  7. #107
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu am avut pana acum cerinta pe partea de facturi in asteptare. Oricum etransport eu il vad de fapt pe avizele de la facturile in asteptare, pentru ca marfa cu ele vine. Vom discuta in cadrul firmei si vedem ce e de facut.

  8. #108
    Data inscrierii
    August 2018
    Posturi
    29

    Implicit

    Buna ziua,
    pe ultima varianta 24.011/1 cand se modifica cantitatea pe o factura de iesire apar stocuri negative.
    De asemenea la modificarea unei factura de iesiire, din cand in cand, se tripleaza valoarea facturii.
    Nu am reusit sa reproduc mereu situatia. dar de 10 ori pe zi trebuie sa dau refacere stocuri/solduri pentru remedierea problemelor.

  9. #109
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Citat Original a fost postat de mivalgroup Vezi Post
    Buna ziua,
    pe ultima varianta 24.011/1 cand se modifica cantitatea pe o factura de iesire apar stocuri negative.
    De asemenea la modificarea unei factura de iesiire, din cand in cand, se tripleaza valoarea facturii.
    Nu am reusit sa reproduc mereu situatia. dar de 10 ori pe zi trebuie sa dau refacere stocuri/solduri pentru remedierea problemelor.
    De asemenea produce stocuri negative chiar daca factura este neoperata.

  10. #110
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Buna dimineata, multumesc pentru raspuns, ca e pe facturi sau pe avize e tot acelasi lucru cum e mai usor de rezolvat in soft.

    Am si eu o intrebare, vreau sa mut centralizat efactura dintr-un folder de la nivel de utilizator la nivel centralizat, am un utilizator care a trimis deja 7-8 facturi pentru o firma, la aceea firma cum e mai bine sa i le las asa sau pot sa ii schimb calea de lucru intr-un nou folder, si acolo in noul folder sa ii aduc si datele vechi?
    Multumesc anticipat pentru ajutor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •