Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit verificare coduri fiscale da eroare la salvare factura

    Se pare ca iara Anaf are probleme cu serverul ca la verificare coduri fiscale de la clienti sau furnizori ma trezesc ca imi da eroarea ca nu gaseste serverul anaf (nu am putut comunica cu serverul anaf si cod eroare 12030) atasat poza, apoi apas pe ok pot adauga produse dar nu pot salva factura pentru ca imi da eroarea Eroare in [TedirtINTR]editrintr .. atasat alaturat si acesta eroare.
    daca nu apas pe acel buton de verificare cod fiscal e totul ok pot salva cred ca ramane in spate in executie ca asa scrie si la stare, ieri am primit eroarea pe versiunea 271/6 si azi pe 22.08/1, problema e aceea eroare care nu lasa sa salvezi factura, ca altfel nu-i bai ca nu merge serviciul ANAF.

    45.eroare verificare cod fiscal.jpg

    46.eroare salvare factura.jpg
    Ultima oara editat dealexadi; 30 August 2022 la 11:49

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Ce pot face ca sa se opreasca acel in executie ca sa pot salva si eu facturile, ca deja ma injura colegele ca din obisnuinta cam apasa pe validare cod fiscal si pe urma singura varianta sa inchizi o factura este sa dai renunt si dupa ce bani o factura de cate 30 de pozitii nu prea iti vine sa o inchizi. am incercat sa o pun neoperta nu reusesc. Ce putem face ca vad ca o sa fie o perioada problema asta, marea problema nu e ca nu merge ci ca ramane agatat si nu mai poti salva ce ai muncit cea ce e nasol.

    PS: Am reusit sa salvez factua cu peste 30 pozitii schimband funrizorul de 3-4 ori si facand si factura neoperata si dupa mai multe incercari la un furnizor a mers sa salveze, dupa care am intrat din nou am pus operat si am ales din nou furnizorul corect si a mers. Ar trebui ca sa nu ramana in executie aceea comunicare cu anaful si sa se poata salva factura.
    Ultima oara editat dealexadi; 30 August 2022 la 15:11 Motiv: adaugat ps

  3. #3
    Data inscrierii
    May 2014
    Locatie
    Earth
    Posturi
    59

    Implicit

    E eroare ce a trecut de testare... imi pare rau, nu aveti ce face.
    Din fericire si-a revenit ANAF-ul...
    Eroarea am corectat-o acum. (era valabila pe toate tipurile de intrare)

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, nu-i bai se mai intampla sunt constient ca sunt cazuri care nu pot fi prevazute in faza de testare si apar in viata reala. Pana una alta am zis utilizatorilor asa, folositi meniul va da corect, introduceti factura nu va da corect si scrie in executie apasati pe iesire din factura si mai intrati o data si nu mai folositi verificarea, sau nu o mai folositi o perioada, ca e o problema cu serverul anafululi si pana se rezolva e mai ok asa.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •