Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    4

    Unhappy calcul impozit prime Covid

    Buna ziua, la calculul cumulat prima covid si salariu nu scade impozitul aferent primei din restul de plata. Deasemeni la ce capitol trebuie introduse persoanele care nu mai sunt angajate si pt care am de dat aceste prime covid din 2020?
    Ultima oara editat deBODEANU; 04 August 2022 la 11:44

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu are treaba restul de plata cu aceste prime. Primele speciale cu bifa de stimulent pentru perioada covid au meniu special, plata prima speciale. Acolo regasiti plata pentru ele.
    In ceea ce priveste plata acum a acestor prime, cred ca puteti folosi acelasi meniu pe contracte de venituri asimilate, dar nu stiu sa va spun din punct de vedere legislativ cat de corect este sau daca puteti valida.

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    4

    Implicit

    Nu are treaba, dar restul de plata la salarii nu este corect calculat, deci cum sa fac statul de plata?Acum am primit banii de la stat, acum ii dam-asteptam din 2020

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Care este motivul pentru care restul de plata nu este corect? Pentru ca orice contributie si impozit trecut la calcul cumulat va influenta restul de plata, asta e clar. Dintr-o discutie de asta pe forum, nu prea am cum sa imi dau seama ce calcule aveti si cum sunt setate toate, asa ca cel mai bine ar fi sa luati legatura cu distribuitorul sa vada pe baza de date ce si cum.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •