Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    May 2010
    Posturi
    1

    Implicit Reevaluare cladire

    Va rog frumos sa ma ajutati cu urmatoarea problema: am o cladire in valoare de 3.926.753 lei pe care o reevaluez in decembrie 2009, dupa reevaluare valoarea ei scadand la 3.406.607 lei. Cum fac in WinMentor sa ii micsorez valoarea, avand in vedere ca diferenta din reevaluare trebuie sa o trec pe cheltuiala si nu in 105?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    1

    Implicit

    va rog sa ma ajutati intr-o problema. am achizitionat o cladire in 2006 la valoarea de 64515lei, in 2008 am adus imbunatatiri deci noua valoare este 87323.01lei. in urma reevaluarii noua valoare este 34745. progamul m-ia facut notele 212-231cu valoare -22808,01 si 212-105 cu valoarea -29770, deci am in contul 105 valoarea -29770 pe credit, iar in contul231 suma de 22808.01 pe debit. intrebarea este cum inchid conturile, trebuie sa trec pe cheltieli neded. diferenta, dar cum??????? VA ROG UN RASPUNS!!!!!!!!!

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Personal, cred ca ati gresit ceva, pe undeva...
    Insa, ca si idee, oridecateori nu sunteti deacord cu formulele contabile care au fost automat generate, puteti sa le stronati, si sa faceti cu note contabile diverse ceea ce doriti, nu?
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    2

    Implicit

    Adi Te Rog Sa Ma Ajuti Si Pe Mine Sant Incepator La Acest Program Si Nu Ma Descurc Asa De Bn Cu El Daca Vreau Sa Fac O Factura Sau Monetar Orice Ce Fac In Accest Program Imi Dispare Si Trebuie Sa O Iau De La Capat Este Ceva Ce Nu Am Instalat Eu Bn La El . Te Rog Mult Ajutama Doresc Foarte Mult Sa Lucrez In Acest Program Am Auzit Pe Multi Colegi K Este Foarte Bun . Te Rog Nu Ma Lasa Si Ajutama Am De Facut Foarte Multe Niruri Etc . Multumesc Frt Mult De Intelegere . Cu Drag Si Stima Al Vostru Incepator Ionel Care Va Doreste Toate Cele Bune . O Zi Placuta In Continuare . La Revedere

  5. #5
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Scuze de intarziere... cum adica sa dispara o factura sau un monetar, dupa ce a fost salvat? Nu am mai intalnit asa ceva. Alte programe pierd date. Dar, WinMENTOR, niciodata!
    Cred ca trebuie sa apelati la o firma de service. Mergeti pe winmentor.ro, la distributie, acoperire, click pe judetul dvs, alegeti o firma si dati-le un telefon, sa arunce ei o privire.
    Succes !
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Am facut reevaluarea cladirii la 31.12.2014,reevaluare pe valori brute,am selectat dupa amortizarea curenta,dar imi calculeaza gresit amortizarea pe decmbrie,nu e aceeasi cu luna trecuta si cand dau click dreapta pe cladire la reevaluare imi apare inainte de amortizarea curenta.Am sters totul am facut din nou,iarasi am selectat dupa amortizarea curenta si mi s-a intamplat la fel,imi aparea selectat inainte de amortizarea curenta.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Luati legatura cu distribuitorul sau producatorul pentru a analiza cum realizati reevaluarea. Nu se cunosc a fi probleme la ceea ce ati explicat dvs.

  8. #8
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Facusem reevaluare pe valori brute,de aceea nu imi dadea bine calculul,dar nu inteleg de ce in instructiunile reevaluarii nu e recomendata reevaluarea pe valori nete-dupa amortizarea curenta?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •