Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 40 din 40
  1. #31
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    sau Seltinel nou?

  2. #32
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    ati incercat si executabil cu HL? http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ve...I%20HASP%20HL/

  3. #33
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc pentru raspunsuri, diseara dupa program ca astazi e cam greu fiind 25 si declaratii voi reinstala noile drivere cele 2, cu toate ca stiu ca am noile versiuni instalate ca am serversul nou schimba de anul trecut cu tot instalat de la zero.

    Acuma cu executabilele nu stiu ce sa zic ca stiu ca pt acces Remote e recomandat varianat din folderul de Remote la decaratii iar la mentor stiu ca nu exista decat o singura versiune, si problema la mine e in executabilul de Mentor, ca la decalratii intra in 3 secunde ca am cheia programata de luna trecuta pe declaratii.

  4. #34
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    59

    Implicit

    Buna ziua.
    Nu pot exporta nici o declaratie, este invalid butonul "exporta", la unele firme nici nu pot genera declaratia ca la fel este invalid
    Ultima oara editat demagdalena; 25 July 2022 la 10:55

  5. #35
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    pai daca nu e activ butonul, sunteti din demo, verificati un pic de ce sunteti in demo

  6. #36
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Am incercat eu si la fel se comporata, cu acelasi mesaj de eroare "Probleme de protectie HASP SRM / HASP license manager version too old (H0042)"

    Andrea

  7. #37
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexandraD Vezi Post
    Ati incercat cu versiune de licence manager de pe ftp? http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/To...P%20&%20TOOLS/


    Am incercat eu si la fel se comporata, cu acelasi mesaj de eroare "Probleme de protectie HASP SRM / HASP license manager version too old (H0042)"

    Andrea

  8. #38
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexu Vezi Post
    Da, si la mine sta blocat vreo 5-10 minute, apoi isi revine cu mesajul:
    "Probleme de protectie HASP SRM
    HASP license manager version too old (H0042)"
    de la versiune 22071/1 incoace...

    Atasament 1087

    later edit:
    desi am cheie HL retea, daca redenumesc/sterg folderul HASP pare ca isi revine. update de hasplm nu a rezolvat nimic.
    posibil si de la faptul ca la o instalare/update de mentor.exe a dat ceva eroare din cauza ca mentor.exe ramane deschis, vizibil doar in taskbar (win8.1 pro)



    Buna ziua!
    Acest mesaj apare datorita folderului HASP creat in winment pentru reprogramarea cheilor.
    Pot fi 2 situatii: - cheia este model vechi net05(Atasament 1091), caz in care trebuie sters acest folder HASP.
    - cheia este model nou(Atasament 1093 sau Atasament 1094). In acest caz este posibil sa fie necesara instalarea unui driver nou:http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/Drivere%20HASP%20&%20TOOLS/Driver%20HASP-HL%20pt%20WINDOWS%2032%20si%2064-bit/8.31/Sentinel_LDK_Run-time_cmd_line.zip folosind instructiunile din instalare_driver_WMC.pdf pe care il gasiti pe //ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/Drivere%20HASP%20&%20TOOLS/Driver%20HASP-HL%20pt%20WINDOWS%2032%20si%2064-bit/8.31/.
    Zi frumoasa!

  9. #39
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Buna seara, multumim pentru mesaj @Cecilia a functionat noul driver 8.31 nu mai are timp mare de logare si nici mesajul de driver vechi, nu am reusit sa ii fac updatele la cheie online direct de pe site, insa am copiat fisierul direct de pe site si i-am facut un update la cheie din fisier si totul e functional.

  10. #40
    Data inscrierii
    October 2020
    Posturi
    1

    Implicit

    "* Zilierii din agricultura nu au fost inca tratati, urmeaza versiuni pentru asta. "
    Rog ajutor : pentru un ziler in agricultura, o singura zi lucrata, venit 200 lei, aplic sau nu facilitatile fiscale ?
    “ e) în cazul raporturilor de muncă încheiate cu zilieri, prin acordul de voinţă al părţilor, fără încheierea, în formă scrisă, facilităţile fiscale se acordă numai dacă remuneraţia brută primită pentru activitatea prestată de zilieri, potrivit legii, este stabilită proporţional la un salariu brut de încadrare pentru 8 ore de muncă/zi de minimum 3.000 de lei lunar; “

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •