Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    27

    Implicit D112 pentru salarii cu facilitati iunie 2022

    A reusit cineva sa trimita D112 cu facilitati iunie 2022 ?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 517

    Implicit

    Debia astazi s-au scos validarile si anexa pentru noua forma. Pana acum cine a trimis declaratia a primit recipisa ca se lucreaza la versiuni chiar si pentru firmele fara facilitati. Vom scoate si noi versiuni noi, dar nu va pot spune cand pentru ca sunt diferente enorme de structuri chiar si pentru firmele simple.
    Ultima oara editat deIrina; 18 July 2022 la 16:28

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Versiuni, declaratii

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Debia astazi s-au scos validarile si anexa pentru noua forma. Pana acum cine a trimis declaratia a primit recipisa ca se lucreaza la versiuni chiar si pentru firmele fara facilitati. Vom scoate si noi versiuni noi, dar nu va pot spune cand pentru ca sunt diferente enorme de structuri chiar si pentru firmele simple.
    Intrebare, cum e posibil ca Saga a scos versiune noua, ce cuprinde D112 nou in data de 18.07.2022.
    De ce pe parte de salarii Winmentor/WME e inferior Saga? de ce se cauta doar scuze, e o dilema care am tot zis ca nu e ok, dar se pare ca la Th Junior nu poate mai mult,
    Salariile sunt ceva taboo; eu ma intreb chiar nu se poate mai mult la Th Junior pe parte de salarii!
    Saga e 350 lei anual tot programul; cat e modulul salarii la Winmentor (la WME e acelasi!)? De ce? sa nu zicem si de suport!, pana la urma ce se primeste, declaratii in data de 25, cand sunt modificari, si te rogi la domnul ca oare functioneaza!
    Trebuia sa trimit D112 mai repede, sa ajut un coleg, dar nu se poate, nu exista varianta noua!
    Imi cer scuze, daca deranjez pe cineva!, dar e crudul adevar Winmentor!
    Reactia dvs. la schimbari e prea lenta, sau cu intarziere, pentru pretul platit.
    Chiar nu se poate face nimic in sensul asta?
    De fiecare data in ultimi 10 ani aceeasi problema; acum probabil aveti mult mai mult clienti, de ce mai exista lipsa asta?
    Timpul nu e o scuza daca alt producator reuseste sa scoata o versiune cu aceeasi modificare, inseamna ca exista o problema la dvs.
    Nu stiu de ce in ultimi 10 ani nu s-a luat nici o decizie!

    Cu stima!

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Actualizarile de tipul acestea au fost, sunt si cred ca vor ramane calcaiul lui Achile la Mentor, pe tot ceea ce insemana declaratii, istoricul actualizarilor imi da dreptate, cum spunea si colegul de mai sus se pare ca informatiile exista in piata de soft de uni le pot scoate la timp, ca mentor nu are acces la ele asta nu stiu cum se intampla.
    Acuma nici softul de spunea colegul nu a avut noroc ca am caz concret de a depus declaratia si recipisa a venit cu erori (caz simplu 3 contracte part time de 2ore pe zi, de 4 ore pe zi si 10 ore pe luna) , noroc ca mai are timp, se pare ca ANAF iar a dat-o rau de gard pe 18 a scos o versiune, pe 19 alta versiune si pe 20 o noua versiune semn ca au erori si ei.

    Am om plecat in somaj si are nevoie de 112, noroc ca somaju la zis da-mi tu adeverinta si pana nu apare 112 in baza nu primeste banuti, caz de om penalizat pt o stiuatie de ping pong a satului Romanan si aici este in cea mai mare parte vina statului.

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Citat Original a fost postat de tifreaf Vezi Post
    Intrebare, cum e posibil ca Saga a scos versiune noua, ce cuprinde D112 nou in data de 18.07.2022.
    De ce pe parte de salarii Winmentor/WME e inferior Saga? de ce se cauta doar scuze, e o dilema care am tot zis ca nu e ok, dar se pare ca la Th Junior nu poate mai mult
    Oare asta e problema, că un alt program de contabilitate a scos versiunea actualizată cu trei zile mai repede? Pe bune? N-o fi vina Anaf-ului că scoate versiuni atât de târziu de fiecare dată? Sincer acum.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •