Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    March 2014
    Posturi
    34

    Implicit Problema legata de preluarea sumelor in D100 din Winmentor

    Buna ziua,
    puteti sa imi spuneti de ce la majoriatea firmelor in D100, la impozitul pe veniturile micorintreprinderilor, nu mi se preiau sumele din conturile definite in creante, ci se inscrie 0?
    La cateva societati se preiau sumele corecte din winmentor - deci banuiesc ca nu fac nimic gresit.
    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Impozitul pe venitul microintreprinderilor este trimestrial, poate faceti pe luna care nu e ultima din trimestru. Alte idei nu am, ar trebui vazut pe baza de date, puteti lua legatura cu distribuitorul

  3. #3
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Setarea conturilor stiu ca se face la fiecare trimestu, nu este ca la 112 se preia de la luna la luna, posibil si asta sa fie o cauza, ca la luna a 3 ai setat si la luna a 6 sa nu preaia.
    Mai e necesar ca in luna respectiva sa zicem a 6, iunie, sa existe suma prinsa ca altfel nu cred ca preia.

  4. #4
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    7

    Implicit

    Buna ziua, la Declaratia 100 , pentru Impozit 712 , taxa exploatare altele deact gazele naturale este schimbat codul bugetar , nu primeste anaf declaratia
    multumesc

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Da, este in modificare si la noi. Ne gandim acum care varianta ar fi mai buna, sa scoatem kit e mai greu pentru ca sunt si alte modificari in asteptare, pentru creanta este doar o tabla de inlocuit in new.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •