Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit Transfer Facturi intre 2 clienti

    Am si eu urmatoarea situatie, am 2 clienti care intamplator sunt la mine amundoi unul presteaza niste servicii pentru celalalt, Am facturile prima data inregistrate in Furnizorul A pentru clientul B. Am o varianta sa le export din furnizorul A (din facturi clienti in lei) si sa le import in clientul B (unde trebuie sa le inregistrez in furnizori)?
    Eu stiu pot sa le export in excel si sa le prelucrez acolo, sau sa le culeg de la tastatura cu acceleratorul de facturi ca sa fie mai rapid, alta varianta ar putea exista, banuiesc ca nu sunt singurul in acesta situatie. Multumesc anticipat pentru raspuns.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Din liste sau direct din model de factura poti exporta in txt si apoi poti importa la loc.
    Si intr-un caz si in altul headerul documentului trebuie completat manual, ma refer la:
    [InfoPachet]AnLucru=2022
    LunaLucru=7
    Tipdocument=COMANDA FURNIZOR
    TotalComenzi=1


    [Comanda_1]
    NrDoc=1252
    SimbolCarnet=CMZF
    Data=13.07.2022
    CodFurnizor=344
    Locatie=BUCURESTI
    Moneda=LEI
    TotalArticole=87


    [Items_1]

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, am mai invatat o varianta, care este foarte buna cand am o factura cu multe produse, ca altfel la cazul meu multe facturi 30-60 si cu acelasi articol, cea mai rapida varianta a fost acceleratorul. Eu cand am avut multe produse, am activat optiunea cu export factura in txt si import prin bcs.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •