Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2010
    Posturi
    37

    Implicit lista lichidare salarii leg 135/2022

    Retinerile din contributii nu mai apar pe statul de plata dupa ce am configurat firma cu facilitatile de la agricultura.
    Ele au fost calculate si retinute din brut dar nu apar pe stat.
    Ciudat, ca pe fluturasi apar.
    Va rog...

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Nu apare nici cas? Pentru ca cass care e scutit nu putem sa il lasam acolo ca ar crede lumea ca trebuie sa il scada din brut ca sa obtina netul

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2010
    Posturi
    37

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Nu apare nici cas? Pentru ca cass care e scutit nu putem sa il lasam acolo ca ar crede lumea ca trebuie sa il scada din brut ca sa obtina netul
    Nu apare nici o retinere desi ambele contributii sunt luate in calcul si scazute din brut.
    Cand am configurat persoanele pentru acest regim, am selectat numai contributiile cu facilitati.
    Chiar nu stiu de ce nu merge.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Noi recomandam sa fie puse amandoua contributiile in conditii salarizare, exact ca la constructii, nu am modificat nimic in modul de lucru pentru agricultura. Daca ati configurat dvs contributiile verificati sa aveti tip contributie in nomenclator, am avut cativa clienti care din viteza nu au pus tipul. Verificati sa aveti toate conditiile pentru aplicarea facilitatilor, constante, salar minim....

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •