Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    16

    Implicit Inreg. eronate : Incasari pe cont de cheltuiala

    Cum se poate preveni inregistrarea (din banca/casa, direct pe cont) unei incasari pe cont de cheltuiala sau a unei plati pe cont de venit ?

    Cum as putea sa caut astfel de inregistrari, altfel decat sa dau fisa pentru fiecare cont de cheltuiala sau venit ?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu cred ca am mai avut pe cineva pana acum care sa ceara asa ceva. Imi pare rau dar programul nu are mesaj de avertizare pentru aceste cazuri.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    In fisele de cont pentru casa sau banca, 531... si 512... pot si fi si direct pe general si acolo o filtrare in mentor sau in excel la toate operatiile "direct pe cont" si vezi daca e plata pentru cont de clasa 7 si daca ai incasare pt cont de clasa 7. Eu casa asa le caut in momentul in care vad ca am diferente si nu imi da pe cheie contul 121, colegele mele ruleaza clasa 6 de exemplu si verifica operatiunide de pe credit si pe urma ruleaza clasa 7 zi le vad pe cele de pe debit, fiecare cu metoda lui rezultatele fiind aceleasi.
    Ultima oara editat dealexadi; 06 July 2022 la 15:54

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Direct in registru jurnal, filtrare cu SAU intre ele:
    ContDebit INTRE 700 si 799
    SAU
    ContCredit INTRE 600 si 699

  5. #5
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    16

    Implicit

    @alexadi , @DragosE_WT
    Multumesc.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Sau si mai tintit: fisa sah 5311 pe debit cautati coloana contului cu 6; fisa sah 5311 pe credit cautati coloana contului cu 7.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •