Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Thread: Cumul baza

  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Cumul baza

    Am un contract partial de 2h pe zi la cate modificari cum e mai corect de prins in wimentor:

    -daca il prind in conditii de salarizare cu bifa pe: contract baza, cumul baza nu gasesc cum sa decat bifa sa ii scot deducerea personala decat pe luna curenta. Unde ii setez sa ii scoata deducerea personala tot timpul?

    - daca il prind in conditii de salarizare cu bifa pe: cumul functie imi scoate fara problema deducerea personala tot timpul.


    Salariatul are 8h si functie de baza in alta parte, deci acolo are deducerea personala.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Un angajat part time nu puteti sa il prindeti in mentor cu contract de baza, nu am cum sa ii exclud deducerile decat asa cum ati spus si dvs, debifand in fiecare luna in conditii de salarizare. Corect ar fi tip contract cumul functie, fara deduceri.

  3. #3
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspuns.

    Am fost indus in eroare de aceea denumire "contract baza, cumul baza" si de eaceea am intrebat, am zis ca poate o mai fi pe undeva o noua bifa la cate modificari sunt in ultima perioada am zis ca sa nu fi ratat eu ceva. Dar logica m-a dus rapid spre "cumul functie" care face exact cum trebuia.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •