Pagina 1 din 5 123 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 44
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit Eroare E-factura - Upload XML

    La incercarea de a incarca xml primesc urmatoarea eroare in efactura:

    Cod:
    REST request failed: Error sending data: (12175) A security error occurred
    Versiune WinMent:22.071/1 BDE
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Vezi ca ai setat constanta pe TEST si nu pe PRODUCTIE, si cred ca de aici este eroarea. Schimba constanta pe modul de lucru PRODUCTIE, genereaza din nou xml si vezi daca mai aia acesta eroare.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Verificati sa nu aveti spatii in serial number de la token. Am intalnit des situatia si asta era eroarea specifica.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Verificati sa nu aveti spatii in serial number de la token. Am intalnit des situatia si asta era eroarea specifica.
    Citat Original a fost postat de alexadi Vezi Post
    Vezi ca ai setat constanta pe TEST si nu pe PRODUCTIE, si cred ca de aici este eroarea. Schimba constanta pe modul de lucru PRODUCTIE, genereaza din nou xml si vezi daca mai aia acesta eroare.
    Multumesc. Amandoua sfaturile au fost utile.

  5. #5
    Data inscrierii
    August 2009
    Posturi
    7

    Implicit

    Buna ziua. Am incercat sa generez un XML pentru E-factura. La o verificare cu dukintegrator am urmatoarea eroare:

    F: validari globale
    eroare: Eroare fatala de parsare: 'org.xml.sax.SAXParseException; systemId:
    file:///C:/Users/Marian/Desktop/F313.XML; lineNumber: 1; columnNumber: 37; A pseudo attribute name is expected.'

    Aveti idee unde sa corectez?
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Trebuie sa faceti setarile in asa fel incat sa se faca verificarea din program direct, nu sa incarcati dvs xml in duk integrator. Verificati documentatia si faceti setarile conform cu ea [http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ve...KIT/e-Factura/

  7. #7
    Data inscrierii
    August 2009
    Posturi
    7

    Implicit

    Cred ca eroarea nu are legatura cu verificarea din program. La salvarea efactura apare si mesajul urmator din poza atasata.efactura.jpg

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Sigur ati setat constanta cu director export pentru e factura? Pe folderul trecut in constante aveti drepturi de scriere?

  9. #9
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    18

    Implicit

    Buna ziua, am si eu o eroare la validarea de catre ANAF a e-facturii:
    <Error errorMessage="E: validari globaleSCHEMATRONeroare: [BR-CO-17]-VAT category tax amount (BT-117) = VAT category taxable amount (BT-116) x (VAT category rate (BT-119) / 100), rounded to two decimals."/>

    <Error errorMessage="E: validari globaleSCHEMATRONeroare: [BR-O-09]-The VAT category tax amount (BT-117) in a VAT breakdown (BG-23) where the VAT category code (BT-118) is "Not subject to VAT" shall be 0 (zero)."/>
    am verificat , am 2 zecimale la fiecare articol din factura , este ceva despre TVA dar nu ma prind,

  10. #10
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu acesta mica eroare si nu imi dau seama de la ce poate proveni, ca am mai trimis o factura si este ok, dar acesta factura imi da eroarea:
    E: validari globale
    SCHEMATRON
    eroare: [BR-61]-If the Payment means type code (BT-81) means SEPA credit transfer, Local credit transfer or Non-SEPA international credit transfer, the Payment account identifier (BT-84) shall be present.
    E: validari globale
    SCHEMATRON
    eroare: [BR-RO-100]-Daca Codul ţării Vânzătorului (BT-40) este "RO" si Subdiviziunea ţării Vânzătorului (BT-39) este "RO-B" (corespunzator Municipiului Bucuresti), atunci Localitatea Vânzătorului (BT-37) trebuie să fie codificată folosind lista de coduri SECTOR-RO.
    #If the Seller's country Code (BT-40) is "RO" and the Seller's country subdivision (BT-39) is "RO-B" (corresponding to Bucharest Municipality), then the Seller city (BT-37) must be c ...

    Multumesc anticipat pentru ajutor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •