Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 30 din 44
  1. #21
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Nu stiu cum as putea rezolva aceasta problema.
    Am mai intalnit eroarea la valoarea tva dar acolo a fost mai usor de rezolvat.
    Vers: 22.071/1 BDE si 22.071/4
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #22
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    o sa apara astazi pe ftp.winmentor.ro/Versiuni Kit_Test un executabil de Mentor care rezolva erorile legate de rotunjiri

  3. #23
    Data inscrierii
    July 2021
    Posturi
    1

    Implicit

    La mine apar in continuare erori "E: validari globale SCHEMATRON eroare: [BR-CO-17]-VAT category tax amount (BT-117) = VAT category taxable amount (BT-116) x (VAT category rate (BT-119) / 100), rounded to two decimals. E: validari globale SCHEMATRON eroare: [BR-O-09]-The VAT category tax amount (BT-117) in a VAT breakdown (BG-23) where the VAT category code (BT-118) is "Not subject to VAT" shall be 0 (zero). "

    Nu stiu cum poate fi rezolvata...

  4. #24
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Buna ziua. Probabil lipseste RO de la CUI firma curentă(dacă este platitor de tva). Aveti aici http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Do...0E-factura.pdf un document cu erori si posibile cauze.

  5. #25
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    A fost rezolvata eroare in vers 22.071/6. Multumesc!

    Citat Original a fost postat de alexandraD Vezi Post
    o sa apara astazi pe ftp.winmentor.ro/Versiuni Kit_Test un executabil de Mentor care rezolva erorile legate de rotunjiri
    Citat Original a fost postat de testing Vezi Post
    Nu stiu cum as putea rezolva aceasta problema.
    Am mai intalnit eroarea la valoarea tva dar acolo a fost mai usor de rezolvat.
    Vers: 22.071/1 BDE si 22.071/4

  6. #26
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Citat Original a fost postat de marian chicus Vezi Post
    Buna ziua. Am incercat sa generez un XML pentru E-factura. La o verificare cu dukintegrator am urmatoarea eroare:

    F: validari globale
    eroare: Eroare fatala de parsare: 'org.xml.sax.SAXParseException; systemId:
    file:///C:/Users/Marian/Desktop/F313.XML; lineNumber: 1; columnNumber: 37; A pseudo attribute name is expected.'

    Aveti idee unde sa corectez?
    Citat Original a fost postat de marian chicus Vezi Post
    Cred ca eroarea nu are legatura cu verificarea din program. La salvarea efactura apare si mesajul urmator din poza atasata.Atasament 1055
    După ce ați coborât ultima variantă de ”Validatoare pentru sintaxa UBL (inclusiv CIUS) si CII” din link-ul următor https://mfinante.gov.ro/ro/web/efact...rmatii-tehnice, trebuie făcute setările în defaults.ini ca în imaginea atașată. defaultsini.jpg
    Și eu am primit acel mesaj cu ”....mai caut?” iar după ce am făcut configurările, a validat-o din prima. Ultima variantă din acele validatoare apare cu denumirea duk_schematron. Dezarhivați fișierul duk_schematron undeva pe hard apoi îl copiați cu totul în folderul Winment. După care configurați defaults.ini

  7. #27
    Data inscrierii
    July 2009
    Posturi
    1

    Implicit

    Buna ziua
    Ati reusit cu eroarea de la validare efactura ?

    lineNumber: 1; columnNumber: 37; A pseudo attribute name is expected.'

    Si eu am la fel si nu reusesc sa ii dau de capat. Am facut setarile conform pdf de pe site winmentor.
    Ultima oara editat degabriel; 10 August 2022 la 10:27

  8. #28
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    3

    Implicit

    Buna ziua,
    REST request failed: Error sending data: (12175) A security error occurred
    Am aceasta eroare, dar sunt pe productie, si dupa ce introduc parola sa trimit imi apare eroarea ?

  9. #29
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Buna ziua!
    1. Serial number din constanta "Serial Number al tokenului pentru conectare SPV" conține spații;
    2. dacă se lucrează pe vechiul mod de autentificare, fără token ANAF, cheia de semnatură electronică nu se află în calculatorul de pe care se face trimiterea facturilor către ANAF.
    3. Trebuie verificat dacă semnatura electronică este înrolată la ANAF pe un cod fiscal.
    4. Se va rula executabilul de WinMENTOR cu drept de administrator (click dreapta pe executabil, “Compatibility” tab si pus bifa ✔ pe “Run this program as an administrator”.)

  10. #30
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Daca ati facut update la ultima versiune de program, trebuie actualizat si WMDecl.exe la ultima versiune.(http://download.winmentor.ro/WinMent...ule/e-Factura/).

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •