Pagina 4 din 5 PrimulPrimul ... 2345 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 40 din 44
  1. #31
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    12

    Implicit

    Citat Original a fost postat de sorina1407 Vezi Post
    am aceiasi eroare cum ati corectat?
    Buna ziua Ati gasit solutia pentru remedierea erorii?

  2. #32
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexandraD Vezi Post
    ...
    4. Se va rula executabilul de WinMENTOR cu drept de administrator (click dreapta pe executabil, “Compatibility” tab si pus bifa ✔ pe “Run this program as an administrator”.)
    La mine s-a rezolvat undeva cu punctul 4; dar, oare ce drept nu este acordat de sistemul de operare? poate ma duc si modific punctual undeva in setarile de windows/IE si nu mai trebuie sa rulez ca admin.

  3. #33
    Data inscrierii
    April 2020
    Posturi
    2

    Implicit

    Am si eu o eroare si imi bat capul de ore bune deci va rog frumos ajutor!
    Cand dau generare XML primesc mesajul "validare online ; validare cu succes" dar cand incerc sa o transmit primesc mesajul :"EROARE DE VERSIUNE! Versiune asteptata 23.061".
    Mentionez ca am ultima versiune instalata 23.061/6 si la declaratii la fel, ultima versiune. Oare ce poate fi?
    Va multumesc anticipat

  4. #34
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    61

    Implicit

    Buna ziua, aveti nevoie si de ultima versiune pentru WMDecl.exe
    http://download.winmentor.ro/WinMent...WMDecl/WMDecl/
    Ultima oara editat deIulianC; 24 July 2023 la 09:52

  5. #35
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu urmataorea eroare Cand dau generare XML primesc mesajul "validare online ; validare cu succes" dar cand incerc sa o transmit primesc mesajul :"EROARE DE VERSIUNE! Versiune asteptata 23.091".
    Mentionez ca am ultima versiune instalata 23.091/4, ma luat si ultimul WMDecl.exe din folder, cu toate ca il pusesem si din kit si aceeasi eroare, nu stiu ce sa-i fac, ce as mai putea verifica?

    PS: Intreb pt ca am vazut ca la ultimul kit iar au fost probleme de comunicare ca mi-a cerut update la anafconector cu toate ca kitul il contine pe cel veci si eu unul nu am vazut nicaieri scris ca a aparut o noua versiune pentru el si care e ceruta de ultima versiune de 23.091 bine ca exista mesajul de avertizare ca am versiunea eronata si am stiut unde sa il caut, aici in cazul de fata la nu functioneaza cel din folder.

  6. #36
    Data inscrierii
    July 2013
    Posturi
    1

    Implicit

    Buna ziua , cum se rezolva erorile:
    E: validari globale SCHEMATRON eroare: [BR-O-09]-The VAT category tax amount (BT-117) in a VAT breakdown (BG-23) where the VAT category code (BT-118) is Not subject to VAT shall be 0 (zero).
    E: validari globale SCHEMATRON eroare: [BR-RO-200]-Daca Adresa de livrare (BG-15) exista, trebuie furnizata Localitatea de livrare (BT-77). #If the Delivery to (BG-15) exists, the Deliver to city (BT-77) must exists.
    E: validari globale SCHEMATRON eroare: [BR-RO-210]-Daca Codul tarii de livrare (BT-80) este RO , atunci Subdiviziunea tarii de livrare (BT-79) trebuie sa fie codificata folosind lista de coduri ISO 3166-2:RO (ex. RO-B pentru Municipiul Bucuresti, RO-AB pentru judetul Alba...). #If Delivery country code (BT-80) is RO , then Delivery country subdivision (BT-79) must be coded using the ISO 3166-2: RO code list (ex. RO-B for Bucharest, RO-AB for Alba County...).

  7. #37
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    61

    Implicit

    Buna ziua, posibil sa aveti lipsa adresa sediu partener si verificati daca va lipseste RO de la CUI firma curenta (daca este platitor de tva).

  8. #38
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna seara. Mă ”distrez” puțin cu e-factura pe modul Testare și am următoarea eroare:eroare 1.jpg (lipsă RO de la CUI firmă). După ce introduc RO, apare a doua eroare: eroare 2.jpg. Dacă șterg RO, apare din nou prima eroare, reintroduc RO, apare a doua. Oare ce ar putea fi?

  9. #39
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Vezi ca la adresa firmei care emite efactura sa alegi localitatea din lista nu sa o treci tu manual, la fel la toti partenerii sa ai adresa trecuta.

  10. #40
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Multumesc de răspuns. Adresele sunt ok. Din păcate, aceleași mesaje.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •