Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2016
    Posturi
    8

    Implicit Setari pentru 200 ron neimpozabil - iunie 2022

    Buna ziua.

    Ce setari trebuie facute incepand cu salariile lunii iunie 2022 pentru a inregistra cresterea salariului de la 2550 ron la 2750 ron in asa fel incat cresterea de 200 ron sa nu fie impozitata si sa nu fie retinute restul contibutiilor pentru ea?
    Asteptam o versiune noua in acest sens?

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Ne straduim sa scoatem versiune zilele acestea, va fi insotita de documentatia pentru cei 200.

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2014
    Posturi
    30

    Implicit

    Buna ziua.
    Am incercat sa adaug in statul de plata o coloana in care sa apara sumele conform OUG 67/2022, dar nu am gasit nimic. Se poate adauga si nu m-am uitat bine in "Coloane neafisate"?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu am facut modificari pe liste deocamdata, aveti doar versiune care trateaza calculul salariului cand se aplica cei 2 sute.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Buna ziua!

    Statul de plata pentru luna iunie este corect, cu cei 200 lei si contributiile aferente. Dar la plata lichidarii, in luna iulie, se mai adauga inca 200 lei suplimentar. Salar net pe statul de plata in iunie este 1.724 lei, iar la plata lichidarii in iulie apare 1.924 lei.

    Multumesc,
    Andrea

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Am gasit versiunea 22.071/2 si s-a rezolvat.

    Spor,
    Andrea

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Am o alta situatie ce implica cei 200 lei. In luna iunie, fara zile de concediu, se calculeaza corect contributiile, cu 4 zile de concediu de odihna se modifica sumele. Din ordonanta eu nu inteleg ca cei 200 lei nu se acorda si pentru zilele de concediu de odihna.

    Multumesc,
    Andrea
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Luati versiunea 22071/4

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Si ca o completare la modul de lucru pentru 2 sute de lei, cei care au zile de invoire trebuie neaparat sa le suspende, altfel nu vor putea valida.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •