Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit Eroare in [TMentorMain]MentorMain - v.22.051/1 BDE

    In urma unei pene de curent taman la inchidere de luna s-au busit cateva tabele si apare mesajul cu "Rulati Service - Refacere stocuri/Solduri" pentru luna ce se inchidea.

    Refacerea se incheie normal insa la inchidere de luna apare atentionarea ca inchiderea NU s-a incheiat normal si apoi mesajul:

    Corrupt file - other than header.
    File WinMent\DATA\Firma\LOG.DB

    Am copiat fisierul din NEW\LUNA insa nu mai era recunoscuta versiunea de program. Dupa verificare structuri situatia s-a stabilizat insa nu pot inchide luna. Dupa fiecare incercare trebuie Refacere stocuri pe luna care trebuie inchisa.

    --- edit ---
    Eroare apare si la iesiri.
    595d9774-25e4-4619-ac75-6d5633f3274c.jpg
    Ultima oara editat decontab; 15 June 2022 la 10:46

  2. #2
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Buna ziua. Ar trebui sa luati legatura cu distribuitorul.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexandraD Vezi Post
    Buna ziua. Ar trebui sa luati legatura cu distribuitorul.
    Incidentele le postez in cazul in care apar si la alti utilizatori, care pot gasi aici o rezolvare rapida. In privinta distribuitorilor - nu generalizez - dupa instalarea aplicatiei si eventual un training de baza, nu mai dai de ei. Mai nou solicitarile catre alti colegi distribuitori sunt refuzate pe motiv de lipsa aprobare de la Iasi. Gasesc acest forum foarte util chiar daca s-ar raspunde cu un indiciu cat de mic pentru gasirea unei solutii.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Trimiterile catre distribuitori nu le facem decat pentru situatiile in care chiar nu mai stim ce indicii sa va dam. E una cand intri pe baza de date si alta cand citesti despre o anumita eroare. De asta am format o retea de distribuitori, ca sa ne ajute pe plan local, cat despre aprobare ea este necesara pentru clientii care se indreapta catre alti distribuitori avand datorii la cei cu care au colaborat pana acum.
    Spuneti ca ati luat log.db din new, deci mesajul de pe iesiri nu ar trebui sa mai fie tot legat de el. Poate ar trebui sa repetati procedura, luati db ul cu tot cu indecsi, ca sa nu mai fie nevoie de verificarea de structuri.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit

    DB-ul l-am copiat cu indecsi de prima data. Am observat ca la utilizatorii care erau logati in momentul incidentului s-a corupt folder-ul PRIVATE (nu puteam nici sa-l deschid nici sa-l sterg), insa am putut sa-l redenumesc si pana acum n-am mai primit mesaje de eroare. A mai ramas problema inchiderii de luna.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •