Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    53

    Implicit dupa formatare C

    buna, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: am formatat discul C de la calculator si acum nu mai pot accesa winmentorul (acesta este pe D). inainte sa formatez C-ul am copiat pe D folderul Borland. imi puteti spune care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a folosi din nou mentorul?
    va multumesc si va doresc o zi frumoasa

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Cred ca v-ar ajuta o reinstalare, ca sa se refaca registrii.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Rulati o instalare de WinMentor si, cand va intreaba unde sa instaleze, lasati asa cum vine, adica pe C. Dupa ce s-a finalizat instalarea, puteti sterge acel folder nou creat pe C, WinMent, impreuna cu intrarea din Start Menu.
    Apoi, mergeti in C:\Program Files\Borland\Common Files\BDE si deschideti bdeadmin.exe. Acolo, in stanga, la Databases, veti gasi (printre altele, probabil) cheile care tin de WinMentor: FIRMAALIAS, LUNAALIAS, MENTOR, MENTORALIAS. Intrati pe fiecare si modificati manual discul, din C (cum era dupa instalarea de mai devreme) in D. Mergeti in tabul al 2-lea, Configuration, si modificati si acolo, la Drivers/Native/Paradox cheia de NET DIR, alegand una corespunzatoare (implicit vine pe C. Daca tot sunteti aici, aplicati si schimbarile de aici: setari BDEADMIN

    Gata.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •