Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2010
    Posturi
    37

    Implicit validarea foarte greoaie.

    Buna ziua,
    Am o problema si nu-i aflu rezolvarea de cateva luni:
    De la ultima varianta Duk, modulul declaratii functioneaza ca o moara stricata.
    La comanda "Validare" imi dubleaza toate declaratiile anterioare stocate in acea locatie, dar declaratia curenta nu apare.
    Daca fac export, primesc un mesaj ca nu gaseste Validatorul JAR al declaratiei respective, desi la instalrea Duk, am configurat adresa.
    Pe calculatorul meu exista deja Java 8. Duk-ul de la ANAF are Java 6.
    Nu am gasit o versiune fara Java. Nu stiu daca este relevant acest aspect.
    Dupa mai multe incercari de validare, in locatii libere, reusesc sa obtin un PDF semnat.
    Dureaza uneori mai mult de 10 minute o declaratie.
    Mentionez ca in aceasta perioada am facut si trecerea de la W10 la W11.
    Oare care este cauza ?

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Vezi daca e acelasi mesaj de eroare la export ca cel pe care il am si eu si de care vorbeam in acest topic: https://portal.winmentor.ro/forum/sh...declaratie-112
    daca e acelasi, langa butonul de export este si butonul de validator xml daca apesi pe el merge si poti semna mai repede si mai usor e cea mai usoara si rapida rezolvare pana se va rezolva acel bug care este intre soft si duk

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Dukul este legat de java, nu functioneaza fara. Dukul de la anaf nu are implicit java 6 ci are ce java ii setati dvs in configurari. Daca aveti java 8 aduceti datele corect in constante, la fel si calea catre dist....const decl.png
    Aia cu dublarea nu am inteles-o, nu ma prind ce pasi faceti ca sa incerc sa reproduc. Cel mai bine luati legatura cu un distribuitor ca sa ii aratati exact ce anume faceti.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •