Pagina 7 din 11 PrimulPrimul ... 56789 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 61 la 70 din 105

Thread: Eroare eFactura

  1. #61
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ion Vezi Post
    OK, dar este nu explica eroarea pe care mi-o returneaza mentorul in momentul cand vreau sa export .

    Si nu inteleg de ce ati ales solutia asta. Am din cand in cand cate o factura B2G. Solutia era simpla:exportam xml-ul si il incarcam manual pe spv. Fara sa fac pagini intregi de configurari ca sa se exporte xml-ul direct in spv. Poate nu am semnatura electronica pe calculatorul de unde emit facturi.
    Buna ziua,
    Sunt in exact aceeasi situatie. Toti utilizatorii au sesiuni proprii iar serverul este izolat/protejat iar nevoia de a utiliza e-factura e sporadica.
    Din acest motiv suntem in imposibilitatea fizica de a genera e-factura cu Winmentor. Din punctul nostru de vedere Winmentor NU ARE e-factura.

    Poate, totusi, se va putea implementa o solutie.
    Multumesc

  2. #62
    Data inscrierii
    August 2020
    Posturi
    6

    Implicit

    Buna ziua,

    Exista solutii pe Winmentor pentru a emite e-Factura. Va recomandam sa luati legatura cu distribuitorul dumneavostra daca intampinati probleme in generarea xml-ului.

    O zi placuta!

  3. #63
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Buna ziua
    Mentor 22091/6
    Declaratii 22091/4
    Nu pot sa transmit e factura , care pana acum a functionat foarte bine.
    Am aceasta eroare:
    315519535_1187594695509265_4343490622476239284_n.jpg
    si
    312826670_3361637417440454_8752353209802694693_n.jpg.
    Nu am gasit in documentatie ce sa verific.

  4. #64
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    53

    Implicit

    Buna ziua,
    Unul dintre motivele erorii cu Forbidden poate sa fie expirarea tokenului. Pentru a rezolva aceasta problema va recomand sa stergeti informatiile din EFCR.DB ce se gaseste la nivel de WinMent\DATA, apoi sa dati generare token din Service-Intretinere.
    Iar cea de a doua imagine pare sa fie de la drepturile directorului de salvare.
    Ultima oara editat deIulianC; 15 November 2022 la 17:22

  5. #65
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Multumesc de informatii. Am incercat dar acum am aceasta eroare.
    Cred ca ceva nu am facut bine.
    Untitled.png

  6. #66
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    53

    Implicit

    Buna ziua, dupa ce stergeti informatiile din EFCR.DB incercati sa dati si o Reconstruire SysID si Verificare Coerenta Date din Service - Avarie. Eventual daca problema persista, ar trebui ca tabela EFCR.DB sa fie inlocuita din NEW.
    Ultima oara editat deIulianC; 17 November 2022 la 11:00

  7. #67
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Am rezolvat prin inlocuire tabela, nu am mai sters nimic din EFCR.DB si am facut direct generare token.
    Multumesc.

  8. #68
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Dupa ultimul update, au disparut unele facturi din view-ul Iesiri Factura E-Facturare.
    Versiune veche:22.091.6 Versiune noua: 22.121.3


    vers.22.121.3.png vers.22.091.6.png

    P.s. Fara legatura cu efactura, nu am gasit pe nicaieri ca trebuia facut update la AnafConnector.

  9. #69
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Imi este greu sa vad care e diferenta dintre cele doua printscreen uri, si mai greu sa ma prind de ce unele facturi sunt si altele nu....Poate ar fi bine sa luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada concret pe baza de date despre ce facturi e vorba si alte detalii...
    Legat de PS, este un validator care va fi valabil incepand cu 29 decembrie, cu toate ca din cate am vazut urcatul in spv este cu probleme zilele astea. Din pacate nu au un sistem care sa anunte ca sunt versiuni noi pentru validatorul de la efactura.

  10. #70
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Diferentele din imagini sunt mai putin relevante, ideea e ca am amandoua executabile, pe versiunea veche cu baza de date noua in continuare imi apar facturile, pe ultima versiune de executabil nu mai apar.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •