Pagina 4 din 11 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 40 din 110

Thread: Eroare eFactura

  1. #31
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    3

    Implicit

    Problema expusa nu era legata de gratuitatea sau nu a trimiterii e-factura (trasmitere fie pe rand, bucata cu bucata, sau ca si calup prin itermediul achizionarii modululuii de server pt transmiterea automata), ci de posibilitatea (sau extinderea acesteia pana la o anumita data, de ex: 01 sept 2022) de a salva acel .xml in format necriptat pentru a putea fi ridicat manual in SPV.
    Va multumesc pt atentie si raspunsurile rapide.

  2. #32
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    27

    Implicit

    Si totusi pana la urma cum transmitem e-factura dintr-un intranet fara iesire la internet extern ??

  3. #33
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Sunt sigura ca it-istii din firmele dvs vor gasi solutiile potrivite.

  4. #34
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    6

    Implicit

    Buna ziua,
    Am emis factura, apas butonul de send din efactura, se deshide fereastra de trimitere a facturii, in care am eroarea: REST request failed: Error sending data: (12175) A security error occurred Cum pot sa trimit factura? Statusul e Upload XML pe modulul Productie. Multumesc anticipat!

  5. #35
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Acest topic cu aceeasi eroare de care intrebi l-ai citit?: https://portal.winmentor.ro/forum/sh...1558#post11558

  6. #36
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    6

    Implicit

    Am citit, multumesc. Nu am probleme cu serial numberul. Problema esta ca o factura am reusit sa o trimit, acum este in prelucrare (de aprox 48 de ore). La a doua factura am primit eroarea REST request failed: Error sending data: (12175) A security error occurred

  7. #37
    Data inscrierii
    April 2008
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    167

    Implicit

    Eroare:
    REST request failed: Error sending data: (12175) A security error occurred:
    Posibile cauze si rezolvari:
    1. Serial number din constanta "Declaratii ANAF: Serial Number al tokenului pentru conectare SPV" contine spatii sau caractere care apar in plus la copiere ca de ex.: "? "
    2. Daca se lucreaza pe vechiul mod de autentificare, fara token ANAF, cheia de semnatura electronica nu se afla in calculatorul de pe care se face trimiterea facturilor catre ANAF
    3. Trebuie verificat daca semnatura electronica este inrolata la ANAF pe codul fiscal al firmei pe care lucrati.
    4. Se va rula executabilul de WME/WMC cu drept de administrator (click dreapta pe executabil, “Compatibility” tab si pus bifa ✔ pe “Run this program as an administrator”.)

    ps:
    Pentru documentatia WinMENTOR Clasic accesati: http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ve...KIT/e-Factura/
    Pentru documentatia WinMENTOR ENTERPRISE accesati: http://ftp.winmentor.ro/WMEnterprise...R/E-Facturare/

  8. #38
    Data inscrierii
    December 2020
    Posturi
    10

    Implicit

    exista alta varianta decat de a pune codurile vamale manual ?un import ceva.

  9. #39
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Codurile vamale se pun doar pentru articolele care se incadreaza in aceste categorii si in acest moment nu avem un procedeu automat.
    Ultima oara editat deIrina; 08 July 2022 la 14:27

  10. #40
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    10

    Implicit

    Buna ziua
    va rog, imi puteti spune de ce nu gasec in "constante la gramada" constanta cu simbolul EFact_Director? Multumesc

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •