Pagina 5 din 11 PrimulPrimul ... 34567 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 41 la 50 din 110

Thread: Eroare eFactura

  1. #41
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Poate nu o aveti, nu ati lasat actualizare constante la upgrade, asa ca va trebui sa o faceti manual pe fiecare firma din service/avarie/actualizare constante.

  2. #42
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    A fost mai rapida ca mine @Irina. Mai are varianta sa faca automat daca vrea reinstalarea si rularea doar a constantelor dureaza maxim 1 minut rularea kitului pana la selectarea de constante, daca sunt muulte firme merita altfel nu.

  3. #43
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    10

    Implicit

    Multumesc, da asa este, asta a fost, dupa actualizare completa a aparut. Oricum iau problemele pe rand...acum am mesajul de eroare " nu gasesec D:\winment\....FGT3304.xml.err.txt Mai caut?"
    Mai studiez...

  4. #44
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Daca ati facut toate setarile conform documentatiei, verificati sa nu aveti caractere aiurea prin denumirea seriei facturii, spatii, sa aveti drepturi de scriere pe partitia pe care aveti directorul de salvare. Daca aveti user de mentor verificati sa aveti drepturi pe el din confidentialitate, sa aveti pusa constanta cu directorul de export si pe user....spor la cautari

  5. #45
    Data inscrierii
    August 2018
    Posturi
    29

    Implicit

    Buna ziua
    versiune mentor 22.071/6 dar si anterior
    Am primit semnal de la clientii nostri care preiau de pe ANAF e-factura , si am observat in XML-urile generate din mentor ca data scadentei nu este corecta;
    si anume data scadendei = data facturii.

    Acum clientii ne roaga sa anulam e-facturile respective si sa facem alte facturi cu data scadentei corecte, deoarece unele institutii guvernamentale fac platile in functie de data scadentei incarcate in e-factura. Pe factura din mentor data scadentei este corecta numai in XML-ul generat de mentor nu o preia corect.

    BT-1 Nr. factura FPH191591
    BT-2 Data emitere factura 2022-07-26
    BT-9 Data scadenta factura 2022-07-26
    BT-3 Codul tipului facturii 380-FACTURA
    BT-5 Codul monedei facturii RON

  6. #46
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Data scadentei intra in atributiile operatorului de mentor. Vine implicit din program egala cu data facturarii, dar asta nu inseamna ca nu se poate schimba in functie de nevoi. Eu am pus la o luna dupa si informatia se duce corect in xml ul pt efactura. efactura.png Data scadentei se poate modifica de aici scadenta.png
    Daca nu am inteles eu bine problema, reveniti cu detalii

  7. #47
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    10

    Implicit

    va rog spuneti-mi, daca pc-ul cu winmentor nu are token atasat pt conectare in SPV si nici semnatura electronica, ce setare trebuie sa ii fac astfel incat sa nu mai primesc ca raspuns codul de eroare "REST request failed: Error sending data: (12175) A security error occurred" . Multumesc

  8. #48
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Daca nu aveti nici de unele, cam greu sa depuneti ceva. Mesajul este legat de prezenta sau in cazul dvs de lipsa acestor instrumente.

  9. #49
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    10

    Implicit

    Am banuit eu asta. La mine contabilitatea este externalizata.Ce e de facut? am vazut in "Service->Intretinere->Generare Token pentru raportari in SPV" Ma ajuta cu ceva? Va multumesc

  10. #50
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Se poate genera un token, dar pentru asta trebuie sa aveti macar atunci la generare cheita cu semnatura electronica. http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ve...KIT/e-Factura/ aveti aici instructiunile.
    Ultima oara editat deIrina; 02 August 2022 la 14:12

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •