Pagina 11 din 11 PrimulPrimul ... 91011
Sunt afisate rezultatele de la 101 la 110 din 110

Thread: Eroare eFactura

  1. #101
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Ma tot uit in constante ca sa trimit in efactura si campurile serii lot si data expirare, caut si nu gasesc cum sa fac asta pe facturile listate aceste informatii apar, cum fac sa apara si in efactura stie cineva?
    Multumesc anticipat pentru ajutor.

  2. #102
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Sa inteleg ca pt moment nu exista nici o sansa sa trimit in efactura si datele de mai sus?

  3. #103
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    60

    Implicit

    Buna ziua, trebuie sa aveti constanta "Cere data expirarii dupa alegere articol" pe DA, apoi sa aduceti aceste informatii (campurile serii lot si data expirare) in Observatii din tabul Observatii articole.
    New-Bitmap-Image-_2_.jpg

  4. #104
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, e o varianta sper sa le intre in automatism colegilor mei. La nivel de factura listata informatia este adusa automat, ca am constanta setata de multi ani, dar acuma cu factura electronica ma intrebam cum sa fac sa le aduca automat la fel ca in factura listata si in factura electronica ca aducand factura din comanda ar fi usor sa le preaia automat.

  5. #105
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    75

    Implicit

    Din experiența mea de lucru cu "Observațiile din tabul Observații articole", am observat că acestea sunt incluse în e-factură doar atunci când sunt introduse direct în macheta facturii. În cazul în care sunt preluate prin comenzi/avize de expediție, ele sunt ignorate cu succes de către program pentru e-factură.

  6. #106
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    In momentul de fata in mentor date in Iesiri /facturi (E-Facturare) imi apar doar facturile care sunt in relatia cu autoritatea statului adica institutii publice, nu inteleg insa de ce nu si cele catre firme. E totusi ciudat ca ar trebui sa apara tot mai puntin facturile de la persoanele fizice. Stie cineva ce as putea verifica sa vad de ce persoanele juridice nu apar?

  7. #107
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 523

    Implicit

    Trebuie sa aveti ultimele versiuni si constanta pusa pe da Screenshot_4.png

  8. #108
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    75

    Implicit

    Constante eFactura : Persoana juridica inregistrata in Ro e-Factura pe Da .

  9. #109
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspunsuri, Ma gandiseam ca fiind neinregistrat nu am nevoie sa o activez, dar acuma nu mai conteaza ca toti suntem obligatii de lege.

  10. #110
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    E cam ciudata aceasta constanta revin si spun acuma de ce, eu caut cui in registrul e-factura de pe anaf, si nu apare in registru, depune doar prin efectul legii nefiind inregistrat. Acesta constanta se duce undeva in xml, specificand ca e inregistrat in registru e-factura ? Ca daca este asa nu este bine sa o am pusa pe da, caci informatiile sunt inexacte.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •