Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    216

    Implicit import baza de date de pe alt calculator

    Buna seara,

    Situatia este in felul urmator....am o baza de date la o firma din 2017 pana in iulie 2021 salvata pe un calculator. Pe calculatorul care lucrez acum am instalat winmentor cu o alta baza de date care era si eu am lucrat in continuare din august 2021 pana in prezent. As dori sa intreb daca fac in acest moment importul bazei de date de pe alt calculator....imi suprascrie ce am pana in iulie 2021 si in rest ce am lucrat pana in 2022 imi ramane?....nu stiu cum sa fac....nu vreau sa se dubleze ceva. Cum sa procedez?

    Multumesc pentru ajutor.

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Daca faci salvarea in aceeasi firma totul se va sterge, la restaurare e de genul ori una ori cealalta.

    Daca faci restaurarea in alta firma si sa le vezi separat nu se vor incurca, atentie insa ca sa nu creezi numele scurt la fel la ambele firme ca atunci e cazul 1.

    Daca vrei insa sa combini, aici ai doar optiunea distribuitorului si sau a producatorului caci sunt multe elemente care se vor pierde si doar ei stiu care sunt toate implicatiile generate si mai ales DACA se poate si e recomandata o asemnea unire de baze de date si cum se poate face asta.
    Eu ca utilizator zic ca vor fi probleme la: plati facturi ca e vb de id de facturi, probleme la salarii, si la parteneri iar probleme si la planul de conturi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •