Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6

Thread: Eroare 112

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit Eroare 112

    Buna ziua!

    La o angajata ce are 6 zile BO (suportat integral de Casa de sanatate) si 14 zile M (concediu de sarcina si lauzie) am urmatoarea eroare:

    E: asigurat (7) [idAsig = 7] sectiune asiguratB1 (1)
    eroare regula: S33.2: Daca dat_CAM = true si B1_15>0, atunci B1_5>0

    cu valoarea la B1_15 de 6.

    In sinteza pontaj am 6 zile pe coloana de BO si 14 pe coloana de M si 20 pe coloana suspendate.

    Am versiunea 22.031/1, salariile pentru februarie au fost facute inainte de instalarea ultimei declaratii, dar am sters si reintrodus pontajul pentru ea, am recalculat salariile. Ce altceva as mai putea face?

    Multumesc,
    Andrea

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Ce tip de boala este primul certificat, cel cu 6 zile? adica eroarea ar fi ca il vede pe omul asta asigurat la cam si totusi nu are baza de calcul pentru cam....Suspendate sunt toate, dar s-ar putea la tipul primului medical sa fie problema

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Are cod 01, boala obisnuita, 14 zile calendaristice.

    Multumesc!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Si la boala obisnuita nu aveti zile platite de angajator? E continuare sau initial? pentru ca daca e initial sunt 5 zile calendaristice platite de angajator unde aveti cam in setari

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Este in continuare. Am avut 6 zile calendaristice in ianuarie, platite de angajator 4 zile lucratoare, acum in februarie am doar platite de casa de sanatate. Am modificat manual in xml valoarea de la B1_15 din 6 in 0, dar nu as vrea sa devina un obicei

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    E bine ca v-ati descurcat din xml. Dar e din setarile medicalelor, ori v-a scapat o bifa, ori continuarea nu s-a luat automat si ati pus dvs nr certificat.....

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •