Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2009
    Posturi
    5

    Implicit eroare la salvare iesiri facturi

    Buna ziua
    doresc sa introduc o factura de iesire, si totul este ok, dar cand sa dau salvare apare EBDEngineError in module Mentor.EXEat 000C1CDE

    va rog sa ma ajutati daca puteti
    mul.tumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Cred ca este suficient sa faceti o verificare de structuri din Service/Avarie pentru baza de date de lucru, baza de date martor si luna initiala.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Din pacate nu functioneaza, am uitat sa specific acest lucru, am incercat chiar o reinstalare de verisune si nu merge nimic din Service Avarie.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Cred ca indicat ar fi sa luati legatura cu distribuitorul dvs sau direct cu producatorul. E cam greu de identificat o problema de genul asta doar prin simpla descriere a erorii care dupa mine trimite clar la verificari sau reindexari. Ei pot intra direct pe calculatorul dvs si sa vada exact ce e de facut.

    Sau poate altcineva are alta idee?...

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Doamna Rodica (sau Maria? sunteti aceeasi persoana?),
    Inafara de "engine error" bla bla bla, mesajul respectiv de "eroare" mai are si vreo alta linie? Daca da, ce mai scrie? Sau, puneti o poza cu intregul ecran in momentul aparitiei erorii...
    Daca nu are o linie suplimentara, iar dvs spuneti ca ati rulat tot modulul de avarie (iar in prealabil ati golit private si ati rulat mentlck), atunci s-ar putea ca vreo configurare a windows-ului sau a vreunui antivirus etc sa impiedice rularea normala a programului...
    Cel mai bine luati legatura cu o firma care face service-are, si va rezolva in cateva minute, prin internet... din ce oras sunteti?
    Succes.
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •