Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit Facturi iesire lipsa + Verde si portocaliu

    Am trecut la 901.01 cu mici nebunii insa asta e ne adaptam si multumim guvernului pt modificari.

    Ce anume drepturi s-au modificat in acesta versiune ca aveam un utilizator destul de limitat la care m-am trezit ca fizic nu mai apar acest 2 + in factura de iesire cel verde si portocaliu, am zis ca o fi facut ceva utilizatorul insa mi-am setat un alt utilizator cu aceeasi categorie ca a lui si m-am trezit ca si la acesta au disparut, ceva s-a intamplat la acest update, cum imi pot da seama ce anume de la acest updat a facut ca cele 2 plusuri sa dispara? Pana una alta a trebuit sa fac o nefacuta nu am avut ce face si i-am schimbat categoria de utilizator si acum are mai multe drepturi insa lucru care nu ma incanta caci imi e sa nu strice ceva. Ce anume s-a intamplat la ce drepturi s-a umblat acum la ultima versiune ca pana ieri cand am pus acesta ultima versiune a fost totul ok.8. lipsa plusri factura iesire.jpg

    PS: Sper sa nu ma injure colegii de la programare, stiu ca nu le este usor la ce nebunii au de implementat, cum descopar cate ceva le spun ca sunt constient ca nu au cum sa le intuiasca nici ei de la inceput, macar asa le stiu si le pot repara ulterior cand se vor mai linistii cu aceste noi implementari de facut.
    Ultima oara editat dealexadi; 10 February 2022 la 17:16 Motiv: adaugat ps

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Intre timp am cautat aseara pana tarziu si am vazut ca nu avea o bifa de alegere produse din plusul verde, cum de lipseste nu imi dau seama, posibil ca sa fie asa configurat ca sa aiba doar plusul portocaliu si acum cu toate modificarile sa se fi dat peste cap. Oricum nu mai conteaza cel mai important e ca s-a rezolvat si e totul functional.

    ps: am cautat acuma pe forum si asa este era taiat plusul verde acuma de ce a disparut cel portocaliu dupa acest update asta e marea dilema cred ca s-a umblat ceva la drepturi si au fost combinate intre ele ca altfel nu imi explic aici in topic chiar intrebam cu sa fac sa aiba doar acces la anumite produse si asa am taiat pe cel verde: https://portal.winmentor.ro/forum/sh...ght=portocaliu se pare ca e o problema la drepturi pe noua versiune ca altfel nu imi explic de ce pana acuma era ok si acum era lipsa si cel portocaliu, se va rezolva banuiesc in versiunile ulterioare de mentor
    Ultima oara editat dealexadi; 11 February 2022 la 09:05 Motiv: adaugat ps

  3. #3
    Data inscrierii
    May 2014
    Locatie
    Earth
    Posturi
    59

    Implicit

    se va rezolva. a fost o confuzie generata de o rearanjare a butoanelor pe macheta.
    regula la plusuri e
    1.
    albastru tot timpul
    verde din drepturi si nu pe servicii electronice (ca are stocuri)
    portocaliu tot timpul, exceptand servicii electronice
    roz doar pe servicii electronice.
    2. Daca verde nu e vizibil, roz sau portocaliu ii iau locul.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •