Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Facturi cu taxcode

    Am si eu o intrebare cum pot face ca pe facturile emise din menor sa pot lista acel TaxCode care e trecut in fereastra de intocmire a facturii si care banuiesc ca este cel din alte caracteristici codul Taric3.
    Multumesc anticipat pt raspuns.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Acel taxcode este pentru declaratia Saf-T. Nu se poate deocamdata lista, nu stiu nici la ce v-ar trebui in acest moment.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pt raspuns, am banuit ca nu se poate. La ce ma ajuta e ca sa il poata folosi mai departe clientul care cumpara produsele de la mine, el fiind mare contribuabil (depune Saf-T incepand cu anul acesta) ma roaga sa il ajut cu aceste coduri si cautam solutii ca sa le am direct pe facturi sa nu mai stau sa muncesc la alte situatii.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Codurile saf-t de pe factura difera in functie de multe variabile. Nu e ca si cum as zice ca am articol cu 19% si codul e acelasi la toate inregistrarile, depinde acest cod si de tipul partenerului, tipul de inregistrare, bifa de tipuri de tva. Codurile din mentor se vor completa daca atunci cand vom scoate versiune definitiva si veti seta totul conform cu documentatia. Probabil vom face sa apare pe listare la factura, dar o alta lista doar cu acel cod va fi ireleventa.
    Ultima oara editat deIrina; 08 February 2022 la 14:12

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Daca vreti sa va clatiti ochii cautati urmatorul fisier pe site-ul anaf. Nu pot atasa postarii direct fisier xlsx Atasament 951

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Acest taxcode,trebuie introdus de fiecare data,in saf-t,nu poate fi introdus de exemplu la u articol si de cate ori se achizitioneaza acel articol sa il preia automat.cum n-as incerca sa introduc acel taxcode,oricum il preia cu 0,doar daca ma duc sus la SAF-T,de acolo il preia corect.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Daca toate setarile sunt facute corect, aveti ultimele versiuni si tablele actualizate, wmdecl actualizat, atunci programul va face singur taxcode-urile corecte pentru fiecare factura in parte. Aveti si optiune separata in Service/Intretinere/SAF-T verificare taxcode, cu click pe butonelul rosu rotund trece din nou prin toate inregistrarile din mentor si repune taxcode unde e cazul.

  8. #8
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Multumesc frumos pt informatii

  9. #9
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Am facut actualizarile,dar numai daca manul la fiecare produs introduc codul,e ok.Deci nu mi le aduce indifirent unde l-as scrie.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Mai verificati o data documentatia sa vedeti ce va scapa http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Do..._D406%20SAF-T/
    Daca nu reusiti, luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada si el exact unde e problema. Este oricum obligat prin contract sa va asigure mentenanta. Odata achizitionat modulul, el trebuie sa functioneze.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •