Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit Facturi iesiri valuta

    Am si eu o intrebare legate de facturile de iesiri in valuta, am unele facturi la care am particularitati tva: regim special de scurire art.311 si la care ar trebui sa imi calculeze tva la valoarea doar de adaos, insa imi lasa tva 0 ca valoare daca o trec eu manual am verificat si in jurnalul de tva duce corect si baza si tva, sunt ceva constante mai deosebite de setat pentru a face tva automat sau asa a fost gandit ca sa fie trecut manual tva la aceste facturi? Intreb ca sa stiu cum fac eu procedurile interne.
    Multumesc anticipat pentru raspuns

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Formula din program tine cont pentru articolul respectiv si de intrare, adica pretul de inregistrare. Nu sunt probleme daca pasii sunt facuti corect Screenshot_193.png Screenshot_194.png

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    La facturile in lei e perfect exact cum e si la dumneavostra in poza, insa la cele in valuta se manifesta problema, pun tva manual si e ok, dar altfel aduce tva zero, am atasta alaturat poza cum face automat. factura iesirire valuta.jpg factura iesire valuta 2.jpg

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Mie si pe valuta imi face bine. Am dedus ca ati pus pers fizica cu cnp, presupun ca din Romania, dar singura chestie diferita e bifa de interna Screenshot_195.jpg

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Da persoana fizica din romania are cnp, nu puneam bifa ca o legam de faptul ca e in UE dar e perfect merge se pare ca de la atatea facturi toate cu nebuniile lor imi scapa cea mai usoara informatie bifa si eu ma gandeam la constante ca ma lasa cu tva pus manual. Multumesc mult pentru ajutor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •