Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2019
    Posturi
    17

    Implicit Permisiune modificare "Pret Vanzare" in macheta "Articole de stoc"

    Am facut o noua categorie de utilizatori la care vreau sa dau permisiunea de modificare a campului "Pret vanzare" din tabul "Preturi diverse" la detaliile produsului.
    Din pacate nu am gasit optiunea prin care e controlat accesul la acel camp.

    M-am uitat in permisiunile categoriei de utilizatori precum si in lista de Constante Utilizator / Constante Generale dar nu am gasit nimic.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Este mostenita din "Nomenclatoare specifice / Articole ...".

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2019
    Posturi
    17

    Implicit

    Nu cred ca e de acolo. Pe categoria respectiva de utilizatori am dat permisiuni de Acces/Detalii/Adaugare/Modificare (fara Stergere) pentru nomenclatoarele:
    - Articole de stoc si unitati de masura
    - Atribute de caracterizare a articolelor de stoc

    Pot modifica majoritatea atributelor unui articol din nomenclator, dar in tabul "Preturi diverse" pot sa ma ating doar de campurile de mai jos, iar pe restul nu ma lasa sa le modific.
    - Rotunjire
    - Adaos minim la vanzare (...)
    - Pret minim (validare)
    - Adaos formare pret amanunt la NIR

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu exista optiunea din cate stiu eu

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    La categoria de drepturi userului, vedeti Diverse / Articole: Ados minim valuta

  6. #6
    Data inscrierii
    August 2019
    Posturi
    17

    Implicit

    @Irina: daca am niste utilizatori care au permisiunea sa modifice "Pret Vanzare" si niste utilizatori care nu au aceasta permisiune, atunci sigur se poate seta de undeva.

    @DragosE_WT: Permisiunea aceea o aveam deja bifata si tot nu pot modifica Pret de Vanzare. Asa cum mentionasem in primul mesaj, pot deja sa modific Adaos minim la vanzare (...) si Pret minim (validare), dar ma intereseaza si campul Pret vanzare din partea de jos a meniului (fix deasupra la "Urmarire preturi de intrare").

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Interesant, mie programatorul imi spune ca nu am cod pentru asta. Ar fi bine sa luati legatura cu distribuitorul si sa ii aratati ce anume aveti pe unii user si ce aveti pe altii, poate se prinde el care e diferenta. Eu nu am gasit nimic pana acum.

  8. #8
    Data inscrierii
    August 2019
    Posturi
    17

    Implicit

    Dupa mai multe cautari si niste ajutor am gasit. Trebuie sa fie bifate urmatoarele permisiuni (ambele, nu merge doar cu una):
    - Diverse -> Trasnfer gestiuni: "Modificare pret"
    - Diverse -> Facturi iesiri: "Modificare pret"

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •