Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit Avize emise doar cu cantitati

    Am si eu o situatie mai ciudata, pot seta in winemntor ca un utilizator de tip Blind sa poata emite doar avize cantitative?

    Ma intereseaza ca utilizatorul sa nu poata vedea valorile avizelor emise chiar de el, adica el sa stie a vandut lui x in avizul 123 doar 7 piulite de tip m2, si 6 suruburi de tip t3. Stiu ulterior va trebui sa le prelucreze cineva sau automat sa faca in spate asocierea sistemul cu valorile insa el sa nu aiba acces la acest informatii ci doar sa vada, si sa poata lista doar avize cantitativ pentru transport. El sa fie limitat doar la avize cantitative si atat.

    Multumesc anticipat pentru raspuns.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 523

    Implicit

    Nu stiu sa fie aceasta optiune in program. Categoria blind are restrictii doar pe preturile de achizitie.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspuns, ma asteptam sa fie asa eram in proportie de 99.9999% sigur ca nu se poate, am intrebat stiind ca blind este cea mai restrictiva categorie de utilizatori.

    E o situatie ciudata sa vrei sa pui doar cantitatile si sa nu le vada utilizatorul preturile mai ales ca asta ar insemna sa exista o optiune distincta de culegere a datelor sau o constanta prin care sa se ascunda fizic din ecran aceste informatii si sa poata si fi salvate, iar ulterior sa fie preluate si adaugate valorile. Stiam ca pot ascunde coloanele la listare, asta e usor in mentor, am intrebat crezand ca poate imi scapa mie o combinatie de drepturi si constante, asta e nu-i bai.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •