Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Chitanțe trezorerie

    Ce pot verifica sa nu mai apară în fals mesajul, chitanță cu Nr aaa este deja folosită de alt utilizator, voi căuta un nr disponibil, in condițiile in care este un singur utilizator conectat la baza și a primit mesajul concomitent la chit 1621 și 1622 emise una după alta cea ce este foarte ciudatIMG-20210908-WA0004.jpg
    Daca intru eu cu master nu am nici un astfel de mesaj pot emite și 10 chitanțe fara acest mesaj.
    Mulțumesc pentru ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Teoretic, Service, Avarie, Deblocare nr. documente.

    Dar, inainte de a da, puteti arunca un ochi in tabela DocCtrl, pentru a vedea cate (mai) sunt "ocupate ilegal". Stiu ca mai faceti importuri; o fi de la vreun import de documente?

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, nu apare nimic in tabela, in momentul de fata posibil sa nu fie pentru ca mai rulasem astazi deblocare nr documente si refacere carnete documente, ramane sa mai urmaresc tabela DocCtrl daca mai apare problema si eventual sa ii pun utilizatorului un fisier de debug sa vad poate face ceva gresit si ajunge in aceasta situatie.
    Cele doua proceduri le mai dau asa preventiv din cand in cand ca mai sunt si erori intre scaune si tastaturi si sa vad daca am probleme pe baza. De multe ori am ajuns ca inainte de import mai ales la chitante sa rulez cele doua proceduri ca sa nu am erori la import, plus o refacere solduri stocuri ca sa fiu sigur ca imi actualizeaza soldurile de facturi care le pot incasa ca am vazut ca face minuni refacerea solduri stocuri imi merge si mai repede importul de chitante dar si ca nu mai am erori ca nu gaseste facturi)
    In aceasta firma nu fac importuri, am vazut ca DocCtrl e la nivel de firma deci nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu importul, cel mult sa fie ceva probleme ramase de la nebunia care am avut-o zilele acestea cu baza de la ssd si serverele care mi-au facut zile amare.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •