Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit cale export declaratii

    Stie cineva cum pot face ca in declaratii la export sa pot seta automat alta cale de export nu cea implicita care este folderul firmei din folderul data.
    Concret am izolat pe un ssd separat folderul de WinMent unde am doar folderele data si new iar pe un alt ssd am toate executabilele de la utilizatori, bde si restul elementelor necesare functionarii programului ordonate in foldere. As vrea sa pot sa am un folder de export general unde sa am toate exporturile de xml si pdf pt declaratii.

    Acum in orice firma intru am asa D:\WinMent\DATA\ABCD13 (ABCD13 este folderul firmei in care lucrez)
    Vreau: D:\Export\Declaratii\ (asa sa fie iar dupa aceea imi creez eu structura arborescenta de foldere necesare cu + verde)

    Degeaba pot izola baza de date, la o adica chiar ascunde ssd in windows sa nu il gaseasca in explorer utilizatori, si pot lucra daca ei nu sunt atenti cate o data si imi salveaza in baza de date declaratiile, plus ca se pierde foarte mult timp daca ai mai multe societati sa dai si sa alegi calea de salvat la fiecare declaratie o placere 3-4 declaratii pe firma inmultit cu mai mult de 10 sa nu zic 25,50,100 firme sa vezi ce de timp pierzi pt a avea datele centralizate.

    Aceeasi problema este la orice export din mentor nu exista o cale definita pentru utilizator, unde sa nu aiba acces decat el, vorbin totusi si de date la care nu ar trebui sa aiba unii acces, plus ca imi umplu baza de date cu tot felul de fisiere care nu au ce cauta acolo: declaratii, xls, pdf, txt, etc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    In baza de date, in folderul fiecarei firme, gasiti Decl.ini, aici sunt:

    [EXPORTD39416]
    caleImplicita=D:\WME
    [EXPORTD300]
    caleImplicita=E:\WinMent\DECLARATII

    Mai departe va prindeti

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, se pare ca la declaratia 112 nu functioneaza, am scris
    [EXPORTD112]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\ilfov

    si cand intru in declaratii sa fac 112 pt firma imi deschuide tot D:\WinMent\DATA\ABCD12 adica folderul firmei, ori nu tine aici fisierul ori are un alt cod cum el decl 394 care are 39416

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Hmm, dap; sa speram ca ne citeste si Irina

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •