Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2016
    Posturi
    29

    Implicit Probleme Căutare pe articole versiunea 896.02

    Buna ziua,
    Lucrez în remote pe 7 stații și am instalat versiunea 896.02. Căutarea pe articole, indiferent unde este făcută (intrări, ieșiri, transferuri, emulare...), funcționează doar la prima litera. Este extrem de incomod sa cauți manual un articol la un nomenclator cu câteva mii de articole. Va rog sa veniți cu o solutie.

  2. #2
    Data inscrierii
    December 2016
    Posturi
    29

    Implicit

    Problema este de la constanta "Căutare: caracterele tastate sunt transformate în MAJUSCULE". Am revenit la versiunea 893.10 și cu aceasta constanta setată pe 'NU' lucrurile au revenit la normal.

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2016
    Posturi
    29

    Implicit

    Vad ca a apărut pe ftp2 versiunea 896.03. A fost rezolvată problema cu căutarea articolelor?

  4. #4
    Data inscrierii
    July 2018
    Posturi
    13

    Implicit

    Buna ziua,

    Dupa upgrade la versiunea 896.02, la intrarea in MENTOR va intreaba daca doriti cautarea articolelor sa fie case insensitive.
    Daca ati setat pe DA si doriti sa modificati optiunea, atunci se va modifica constanta : Cautare: caracterele tastate sunt transformate in MAJUSCULE (constanta la nivel de user) - din DA in NU.

    Nu este o eroare de program.

  5. #5
    Data inscrierii
    December 2016
    Posturi
    29

    Implicit

    Indiferent cum este setată această constantă, căutarea pe articole nu funcționează decât la prima literă. De exemple dacă vreau să caut un articol a cărui denumire începe cu litera M iar a doua literă este O, trebuie să derulez manual tot nomenclatorul până la secvența MO! Am încercat cu ambele variante de Setare a acestei constante.

  6. #6
    Data inscrierii
    May 2014
    Locatie
    Earth
    Posturi
    59

    Implicit

    Bugul se va repara pe versiunea urmatoare.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2018
    Posturi
    5

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Adi73 Vezi Post
    Indiferent cum este setată această constantă, căutarea pe articole nu funcționează decât la prima literă. De exemple dacă vreau să caut un articol a cărui denumire începe cu litera M iar a doua literă este O, trebuie să derulez manual tot nomenclatorul până la secvența MO! Am încercat cu ambele variante de Setare a acestei constante.
    Pana ce rezolva astia, foloseste functia de cautare.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •