Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit eroare calcul salarii constructii

    Am facut un 112 la o firma de constructii si m-am trezit ca nu am sumele ok. Am verificat si se pare ca in mentor degeaba am bifele de constructii puse imi calculeaza salariile fara a tine cont de ele. Atasez si o poza cu problema. singura diferenta fata de luna trecuta e versiunea care e 896.02 versus 894.01. Ceva modificari care nu apar in pdf de versiune sau eroare de versiune? Am nevoie sa depun azi 112 ca se pleaca in concediu si nu o sa mai am acces la semantura electronica a acestui partener.

    Multumesc pentru ajutor.
    eroare salarii constructii.jpg

  2. #2
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Imi raspund tot eu se pare ca in urma updateului am capatat un Nu la constanta 2.04 din salarizare aceea care imi spune ca aplic facilitatiile incepand cu iunie 2020 ciudat ca eu am salariile calculate corect. pentru iunie 2020-mai 2021.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Dubios, nu am avut semnalata problema din piata. In plus constanta pe nu face ca bifa de contructii de la recalcul sa dispara, in imaginea dvs este bifa....Bine ca ati rezolvat.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2019
    Posturi
    9

    Implicit

    Buna ziua!
    Am avut si eu aceeasi problema.
    Am rezolvat cu acea bifa de la 2.04.
    Multumesc Alexadi !

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Constanta asta de la pozitia 2.04 vine implicit pe Nu din program, este constanta care reglementeaza part time ul si restul exceptiilor care au intrat in vigoare mult dupa ordonanta initiala de pe constructii. Daca ea nu a fost pusa pe da de catre utilizator si nici nu ati avut cazuri cu exceptiile de la constructii, probabil nu v-ati dat seama ca ea e setata asa....in orice testare pe care am facut-o pana acum, nu am avut cazuri de upgrade de versiune care sa schimbe valoarea unei constante.

  6. #6
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    1

    Implicit

    Am avut aceiasi problema.
    Multumesc.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •