Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 19

Thread: Import extrase

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Import extrase

    Am si eu o interbare, legata de importul nou de extrase in format Mt940, banca romaneasca vad ca nu este inca suportata, avem sperante ca apare si pt ea importul?

    Mai sunt si alte banci care nu sunt suportate, sa nu mai stresez clienti sa imi trimita si pe urma sa nu le pot folosi. Ma ajuta ca nu mai stau sa le culeg informatiile ci doar le modific.
    Multumesc anticipat pentru raspuns

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    DIn cate stiu banca romaneasca nu este inca in lista. Sunt putine, parca raiffeisen si BT. Limitarile vin si de la softurile bancilor, nu numai din programul nostru. NU stiu in ce masura vom obtine informatii si ajutor din partea acestor banci pentru a implementa pentru toate.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, am banuit ca e posibil sa fie si o problema de la lipsa informatiilor despre structura acestor fisiere. Sper ca aceste banci sa fie si ele mai deschise si sa ofere aceste informatii.

    Fisier emis de banca romaneasca am eu acuma daca este nevoie de el as putea vorbi cu clientul si daca el este deacord sa il trimit catre dumneavostra pe un mail. Daca ajute aceste fisiere incerc sa vad daca gasesc si pe raiffaisen. E necesar doar sa imi ziceti

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu o intrebare, banca Romaneasca nu mai exista a fost preluata de catre EXIMBANK la acesta banca este suportat formatul de import MT940? si daca da cum sa fac ca acuma imi da eroare ca nu se suporta, am incercat sa schimb banca in nomencalator si tot imi da eroarea de nesuportare.
    Ultima oara editat dealexadi; 01 March 2023 la 10:41

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Are cineva idee daca e de la faptul ca sunt preluate de la banca romaneasca conturile sau nici Eximbank nu este suportat?

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna ziua,
    am un extras de cont (fisier .txt) in format MT940 de la Raiffeisen, dar când îi dau preluare nu se întâmplă nimic. Atașez și un printscreen. mt940.jpg E vreo problemă de soft sau îmi scapă mie ceva? Mentionez ca am varianta standard. Multumesc!

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Este prima data cand incercati importul sau pana acum a mers fara probleme si acum intampinati aceste probleme?

  8. #8
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    E prima dată când încerc. Multumesc!

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Va dau pasii pe care ii am eu pentru import. Atentie la constanta si la restul detaliilor
    Screenshot_6.jpg

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    S-ar putea sa fie o problema din program. Vom verifica .

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •